مکالمه موبایل در هند رایگان شد

منبع: شرکت مخابرات ایران
در هند تماس صوتی با تلفن همراه رایگان تقریبا رایگان شده است. اپراتور Airtel که بزرگ‌ترین اپراتور مخابراتی در این کشور است تعرفه ‏های جدید خود را اعلام کرده که بر این اساس ۲۶۰ میلیون مشترک این شرکت قادر خواهند بود با تعرفه ۲ دلار در ماه با همه مشترکان این اپراتور در سراسر کشور مکالمه رایگان داشته باشند.
 
airtel-4g.jpg
 اما این اپراتور تنها اپراتوری در هند نیست که مکالمه رایگان به مشترکانش ارائه می‌دهد و البته اولین اپراتور هم نیست. سه ماه قبل اپراتور Reliance Jio که از سوی غول صنعتی Reliance Industries پشتیبانی می‏شود از مکالمه رایگان با سیم‌کارت‏های این اپراتور در کشور خبر داده بود.
 
 اما به غیر از مکالمه رایگان، مشترکان Airtel که دارای تلفن همراه نسل ۴ باشند قادر خواهند بود از ۳۰۰ مگابایت دیتا نیز برخوردار شوند. میزان دیتا (اینترنت) برای مشترکانی که تلفن همراه نسل‏های دیگر دارند ۵۰ مگابایت است. در صورتی که مشترکان تعرفه ۵ دلار در ماه این اپراتور را انتخاب کنند به جز تماس تلفن رایگان از یک گیگابایت دیتای رایگان برای تلفن‏های نسل چهارم نیز برخوردار می‌شوند.
 
رایگان شدن تماس صوتی تلفنی در هند قطعا ناشی از رقابت بین دو اپراتور و حضور پیام‏رسانان اینترنتی است که حالا به‌طور رایگان مکالمه صوتی را به راحتی در اختیار کاربران قرار می‏دهند.

URL: https://www.ictna.ir/id/081536/

Code: 081536