سرمایه‌گذاری 9 میلیارد دلاری سامسونگ برای تولید نمایشگرهای OLED

سامسونگ بزرگترین تولیدکننده محصولات الکترنیکی در جهان محسوب می‌شود و همچنین بزرگترین شرکت تولیدکننده دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم عامل اندروید است. این شرکت کره‌ای هم‌اکنون یکی از بهترین گوشی‌های بازار موسوم به Galaxy S8 و Galaxy +S8 را معرفی کرده است تا با آیفون اپل رقابت بیشتری را انجام دهد.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در جدیدترین گزارش‌ها گفته شد سامسونگ با برنامه‌ریزی‌های خود قصد دارد طی سال جاری میلادی برای افزایش تولید نمایشگرهای OLED بیش از 8.9 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند و تولدی این محصول را گسترش دهد. یکی از دلایل اصلی برای سرمایه‌گذاری در حوزه مذکور این است که به احتمال قوی شرکت اپل وظیفه تولید نمایشگر آیفون‌های جدید را به سامسونگ بسپارد.

دهمین نسل از سری گوشی‌های هوشمند اپل که با نام «آیفون 8» معرفی می‌شود قرار است نمایشر OLED را در خود جا داده باشد تا نمایشگرهای LCD اپل کنار گذاشته شوند. این گوشی هوشمند سپتامبر امسال روانه بازار می‌شود و همزمان با آن دو گوشی هوشمند آیفون 7s و آیفون 7s Plus با نمایشگر LCD به دست کاربران می‌رسند. با این وجود گفته شده است در سال 2018 میلادی همه مدل‌های آیفون نمایشگر OLED خواهند داشت.

نمایشگرهای OLED سامسونگ 95 درصد بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی را در دست گرفته‌اند و هم‌اکنون 70 درصد گوشی‌های سامسونگ همراه با نمایشگر OLED به دست کاربران می‌رسند.

منابع آگاه می‌گویند دو شرکت اپل و سامسونگ مذاکراتی را با یکدیگر انجام دادند و قراردادهایی منعقد کردند تا به موجب آن تولید نمایشگرهای OLED مورد نیاز آیفون‌های آتی در کارخانه سامسونگ به تولید برسد.


URL: https://www.ictna.ir/id/082875/

Code: 082875