حذف بازی ‌های ایرانی از جشنواره IMGA خاورمیانه پس از اعلام نامزدها

در حالی که روز گذشته و پس از اعلام نامزدهای جشنواره بازی‌های موبایل IMGA خاورمیانه، بازی‌سازان ایرانی با کسب 16 نامزدی بالاتر از بازی ‌سازان کشورهای منطقه ایستادند، عوامل این جشنواره بازی‌ های ایرانی را حذف کردند.
 
n82684567-71905570.jpg
به گزارش بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ‌ای، در حالی که نسخه جهانی جشنواره IMGA بیش از 15 سال قدمت دارد و یکی از معتبرترین جشنواره ‌های بین ‌المللی در حوزه بازی محسوب می شود، اتفاقی نادر و عجیب در جشنواره‌ خاورمیانه آن رخ داده است. 
 
این در حالیست که تا دیروز در صفحه مربوط به قوانین این جشنواره نام کشور ایران در بین کشورهایی که امکان حضور را دارند وجود داشت اما اکنون نام کشورمان از صفحه قوانین حذف شده است. 
 
نسخه خاورمیانه این جشنواره برای دومین سال است که برگزار می ‌شود و سال گذشته به دلیل عدم اطلاع رسانی، بازی ‌سازان ایرانی در آن شرکت نداشتند اما حضور پر رنگ بازی‌ های ایرانی و کیفیت بالای آن ‌ها در این دوره، احتمالا زنگ خطری برای عوامل عربی این جشنواره بوده است و آن‌ها نیز ترجیح داده‌ اند به کلی ایران را حذف کنند.
 
واحد بین ‌الملل و حقوقی بنیاد ملی بازی ‌های رایانه ‌ای اعلام کرد که در حال مذاکره و پیگیری این اقدام غیر حرفه ای است و تلاش خود را برای احقاق حق بازی ‌سازان ایرانی به‌کار خواهد بست. 
دومین دوره مسابقات IMGA در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، 20 آبان ماه در کشور عمان برگزار می‌ شود و هم ‌اکنون بازی ‌هایی که نامزد شده‌اند در معرض رای عمومی قرار دارند.

URL: https://www.ictna.ir/id/085228/

Code: 085228