کینکت دیگر تولید نمی شود

منبع: فناوران
شرکت مایکروسافت به صورت رسمی توقف تولید دستگاه کینکت را اعلام و تایید کرد.
 
دستگاه کینکت ازسوی شرکت مایکروسافت از ماه نوامبر سال ۲۰۱۰ میلادی برای استفاده عموم کاربران به بازار عرضه شد و در طول این سال ها به میزان فروش چشمگیری نیز دست یافت. 
همچنین به لطف استفاده از فناوری کینکت در دستگاه ایکس باکس ۳۶۰، کینکت توانست لقب پرفروش ترین محصول مصرف شده را در سال ۲۰۱۰ به خود اختصاص دهد.
مایکروسافت توانست ۳۰ میلیون واحد از کینکت را به فروش برساند. 
اما هم اکنون بر اساس اخبار و گزارش های رسمی شرکت سازنده آن یعنی مایکروسافت، درخواهیم یافت که عمر کینکت به پایان رسیده است و تولید نخواهد شد.
با اینکه دیگر اثری از آثار نسخه های جدید کینکت در بازار نخواهیم دید؛ اما ردپای این محصول را می توان در محصولات جدید مایکروسافت مشاهده کرد. به عنوان مثال، هدست واقعیت افزوده هولولنز برای سنجش عمق میدان، از بسیاری از فناوری های به کار رفته در کینکت بهره مند است. همچنین دستگاه های جدید ویندوز ۱۰ به منظور تشخیص چهره کاربران از حسگرهای کینکت استفاده خواهند کرد.
شرکت اپل نیز در گوشی های هوشمند و جدید آیفون ۱۰، برای تشخیص چهره کاربران برخی فناوری های کینکت را به کار گرفته است.
بنابراین می توان گفت کینکت تاثیر بسیار زیادی بر پیشرفت علم و فناوری به خصوص در حوزه تشخیص چهره کاربران گذاشته است و تایید خبر توقف تولید آن به وسیله مایکروسافت، به طور قطع خبر ناخوشایندی برای بسیاری از طرفداران آن به شمار می رود.

URL: https://www.ictna.ir/id/085427/

Code: 085427