معرفی اپلیکیشن Google Keep برای یادداشت برداری

منبع: سخت افزار

همه کاربران قطعاً کمبود یک یادداشت جذاب با محیط کاربری متفاوت را در گوشی های هوشمند خود احساس کرده اند. این در حالی است که سیستم عامل اندروید دفترچه یادداشتی را در اختیار کاربرانش قرار داده است. در این مطلب به معرفی یک اپلیکیشن یادداشت ساده و کاربردی به نام Google Keep (گوگل کیپ) خواهیم پرداخت.

آشنایی با Google Keep

Google Keep در ابتدا فقط در قالب یک صفحه ی وب توسط کمپانی گوگل ارائه شده بود و یکی از سرویس های جذاب کمپانی گوگل بوده است. این سرویس کاربرد زیادی داشته و گزینه ی بسیار خوبی برای یادداشت کردن در هنگام گشت و گذار در وب بوده است. پس از مدتی این سرویس در قالب یک اپلیکیشن ساخته و ارائه شد که در نهایت با استقبال زیادی نیز روبرو شد. در واقع این سرویس یادداشت های شما در فضای ابری ذخیره خواهد کرد و با حساب کاربری گوگلتان همگام سازی خواهد شدف در نتیجه می توانید در پلت فرم های مختلف به صفحه ی یادداشت خود دسترسی پیدا کنید.

نحوه ی کار با اپلیکیشن Google Keep

 از نکات بسیار جالب این اپلیکیشن رابط کاربری جذاب و ساده است و امکان ذخیره ی یادداشت های متنی، صوتی و تصویری وجود خواهد داشت. همچنین می توانید یادداشت های خود را رنگی کنید و بر اساس رنگ به دسته بندی بپردازید و یا تنوعی در آن ایجاد کنید.

این اپلیکیشن همچنین قابلیت یادآوری و هشدار را دارد به این صورت که می توانید برای یک یادداشت زمانی را مشخص کنید تا در آن زمان با هشدار، انجام کاری را برای شما یادآوری کند. این قابلیت برای افرادی که مشغله ی زیادی دارند گزینه ی بسیار خوب و کاربردی خواهد بود. در بخش Add reminder علاوه بر تعیین زمان برای یادآوری، می توانید مکانی را از طریق لوکیشن انتخاب کنید و در صورتی که به آن مکان رسیدید هشدار مربوط به یادآوری را دریافت خواهید کرد.

در اپلیکیشن Google Keep می توانید یادداشت خود را از طریق اپلیکیشن های پیام رسان برای دوستان خود ارسال نمایید. در واقع این اپلیکیشن می تواند نقش یک چرک نویس را داشته باشد. همچنین در این یادداشت می توانید لیستی از کارها را به صورت Checkbox تهیه کنید و پس از انجام هر کاری گزینه ی مربوط به آن را تیک بزنید. در صورتی که تعداد یادداشت ها زیاد شود امکان جستجو در بین یادداشت ها نیز وجود دارد، در نتیجه پیدا کردن یادداشت مورد نظر کار ساده ای خواهد بود. به طور کلی این اپلیکیشن در عین سادگی بسیار جامع و کاربردی است و تمامی امکانات لازم مربوط به یک یادداشت را ارائه کرده است.

محبوبیت اپلیکیشن Google Keep در بین کاربران

اپلیکیشن Google Keep در سیستم عامل های اندروید و iOS، مک و مرورگر های مختلف قابل استفاده خواهد بود. این اپلیکیشن دارای امتیاز 4.4 است و تاکنون بیش از 100 میلیون بار از طریق فروشگاه Google Play، بیش از 500 هزار بار از کافه بازار و بیش از 60 هزار بار از مایکت دانلود و نصب شده است. این اپلیکیشن یکی از بهترین و کامل ترین اپلیکیشن های یادداشت در بین کاربران است. در نتیجه توصیه می کنیم که هر چه سریع تر به دانلود این اپلیکیشن از طریق مایکت بپردازید و از امکانات جذاب و جامع آن بهره مند شوید.


URL: https://www.ictna.ir/id/087607/

Code: 087607