پیش‌بینی وضعیت شرکت مادر ایرانسل در صورت خروج آمریکا از برجام/ مذاکره با بانک مرکزی ایران

منبع: ایلنا
ام تی ان در حال گفت‌و‌گو با بانک مرکزی ایران برای بازگشت ۳۰۰ میلیون یورو پول نقد باقی مانده‌ای است که در ایران مانده است اما این اقدامات و تلاش‌ها در صورت خروج کشورهای غربی از توافق هسته‌ای با مشکل مواجه خواهد شد.
 
به گزارش بیزینس لایو، شرکت ارائه دهنده خدمات ارتباطی‌ ام تی ان در صورت خروج ترامپ از توافق هسته‌ای و اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران با ریسک خروج ۶. ۴ میلیارد دلار از ایران مواجه خواهد شد. 
 
بر اساس این گزارش‌، ام تی ان در حال گفت‌و‌گو با بانک مرکزی ایران برای بازگشت ۳۰۰ میلیون یورو پول نقد باقی مانده‌ای است که در ایران مانده اما این اقدامات و تلاش‌ها در صورت خروج کشورهای غربی از توافق هسته‌ای با مشکل مواجه خواهد شد. 
 
این رسانه نوشت: « در صورتی که آمریکا از توافق خارج شود اما نتواند اتحادیه اروپا را برای انجام کار مشابه قانع کند‌، ام تی ان همچنان می‌تواند این پول‌ها را با تغییر ارز به یورو برگرداند.»
 
به گفته «رالف موپیتا» رییس بخش مالی‌«ام تی ان»، بد‌ترین سناریو برای‌ ام تی ان، قطع روابط شرکت ایرانی‌ ام تی ان با موسسات مالی اروپایی و آمریکایی است که به این ترتیب تامین مالی و جریان مالی‌ «ام تی ان» قطع خواهد شد. 
 
وی گفته که ما فکر می‌کنیم اتفاقی در این سطح نخواهد افتاد. 
 
بر اساس گزارش بیزینس لایو، در ماه آپریل ایران قیمت دولتی دلار را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرد. موپیتا گفته که هر قراداد و معامله‌ای که ما انجام دهیم به نرخ ۴۲۰۰ تومان خواهد بود و هفته پیش هم به این نرخ مقداری پول جابه جا کردیم. 
 
بر اساس این گزارش هفته گذشته‌ ایرانسل ۳۰ میلیون یورو به حساب گروه‌ ام تی ان واریز کرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/090349/

Code: 090349