مدل بعدی پلی استیشن تا سه سال آینده عرضه نمی‌شود

طبق اعلام مدیرعامل شرکت PlayStation- John Kodera- کنسول بعدی پلی استیشن به این زودی‌ها عرضه نخواهد شد. طبق گزارش Wall Street Journal،  Kodera امروز در مصاحبه‌ای با روزنامه نگاران اعلام کرد که آماده سازی نسخه بعدی از این کنسول، سه سالی زمان می‌برد.
 
تحلیل گران معتقدند که برای سه سال آینده، خانواده Ps4 با کاهش قیمت روبه رو خواهند شد. سونی طی مراسمی که به مناسبت Investor Relations Day  برگزار شده بوداعلام کرد که قصد دارد نوعی استراتژی در پیش گیرد که تا سال 2020 یا اواخر مارس 2021 به اجرا در خواهد آمد.
 
Kodera در ادامه سخنان خود تایید کرد که اشتراک کاربران و سرویس‌های آنلاین در مدل‌های بعدی کنسول این شرکت،  نقش بزرگ‌تری ایفا خواهKد کرد:« ما باید از زندگی سنتی کنونی کنسول‌های بازی فاصله بگیریم. در آینده، یک کنسول نباید تک کاره باشد.»
 
یکی از سرویس‌هایی که همین حالا توسط PlayStation عرضه می‌شود، سرویس PlayStation Vue - نوعی اشتراک پخش تلویزیونی است. Kodera در صحبت‌های خود اعلام کرد که بازار و شیوه کسب و کار سرویس Vue، چندان با ثبات نیست. با این وجود، مدیر عامل سونی Kenichiro Yoshida امروز در مصاحبه‌ با وال استریت اعلام کرد که سرویس‌های اشتراکی مانند Vue علاوه بر اینکه منبع درآمد بوده، توانسته اطلاعات و دیتای مهمی از کاربران و مشتریان سونی نیز فراهم آورد، اطلاعاتی که می‌تواند برای هر شرکت خدمات رسانی دیجیتال، دارایی با ارزشی محسوب شود.
 
تمام این صحبت‌ها نشان می‌دهد که سونی به دنیای درحال تغییر کنسول‌های بازی و آینده این بخش از دنیای دیجیتال، احاطه دارد. به عقیده این شرکت، ارائه سرویس‌ها از این بعد بیشتر از دستاوردهای سخت افزاری اهمیت دارد به خصوص بعد از معرفی PlayStation 4 Pro ، مشخص شد که چه تعداد از کاربرن این کنسول بازی تمایل دارند در فواصل مشخص دستگاه خود را ارتقا سخت افزاری دهند. سونی همچنین با کمک سرویس موبایل  PlayStation Mobile service ، تعدادی بازی را برای دستگاه های اندرویدی و Vita  نیز ارائه کرد که در سال 2015 متوقف شد.
 
تغییری که این صنعت با آن روبروست، مشخص و واضح است و باید ببینیم که سونی تا چه اندازه در این حوزه‌ها موفق عمل خواهد کرد. اگر سونی 8 سال بعد از عرضه PS4‌ یعنی در سال 2021، PlayStation 5 را عرضه نکند، بیشترین فاصله زمانی برای معرفی  پلت فرم جدید تاریخ این شرکت رقم خواهد خورد. سونی با معرفی نسخه PS4 Pro در نوامبر 2016، به نوعی تاریخ مصرف پلت فرم PS4 را تمدید کرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/090975/

Code: 090975