لنوو نخستین لپ تاپ 5G با طول عمر باتری برای تمام روز را عرضه می‌کند

منبع: زومیت
 
براساس اطلاعات فاش شده از سوی یکی از کارمندان لنوو، انتظار می‌رود تا پایان سال شاهد معرفی لپ‌تاپ 5G لنوو با طول عمر باتری برای تمام روز باشیم.  
 
 
به‌نظر می‌رسد لنوو قصد دارد شوک جدیدی به بازار لپ‌تاپ وارد کند. براساس آخرین اخبار، انتظار می‌رود نخستین لپ‌تاپ این شرکت با قابلیت پشتیبانی از شبکه‌ی 5G و طول عمر فوق‌العاده‌ی باتری تا پایان سال جاری به بازار عرضه شود. 
 
این خبر در جریان گفتگوی 91mobiles با یکی از کارمندان لنوو که نامش فاش نشد، منتشر شده است. لپ‌تاپ‌هایی با قابلیت اتصال به شبکه‌ی اینترنت پرسرعت نسل پنجم، می‌توانند معادلات بازار را تغییر بدهند و ظاهرا به‌نظر می‌رسد کاربران لازم نیست زیاد منتظر معرفی و عرضه‌ی چنین دستگاه‌هایی به بازار باشند.
 
دستگاه‌هایی که قابلیت پشتیبانی از شبکه‌ی 5G را دارند، از سرعت دانلود بیشتری بهره می‌برند و با تأخیر کمتری نیز رو‌به‌رو هستند. در نتیجه با چنین دستگاه‌هایی به‌راحتی می‌‌توان با سرعت بالاتری از سرویس‌های استریمینگ استفاده کرد و شاهد انقلابی در عرصه‌ی کاربری سرویس‌های استریمینگ خواهیم بود.
 
 
باتری‌هایی با طول عمری برای تمام روز 
براساس اعلام کارمند لنوو، به‌نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد در همکاری نزدیکی با اینتل و کوالکام دستگاه‌هایی با باتری با طول عمر برای تمام روز به بازار عرضه کند. این بدان معنی است که احتمالا لپ‌تاپ‌های لنوو که تحت پروژه‌ی آتنا (Project Athena) اینتل توسعه‌ می‌یابند، از طراحی باریک‌تر و طول عمر طولانی‌تر باتری بهره خواهند برد. پیش‌تر اینتل پروژه Athena Open Labs را با هدف ساخت لپ‌تاپ‌ سبک نسل بعد رونمایی کرد. 
 
به‌علاوه، کوالکام نیز وارد همکاری جدیدی با برخی تولیدکنندگان لپ‌تاپ شده است تا دستگاه‌هایی مبتنی بر تراشه‌ی اسنپدراگون و بهترین ویژگی‌های مربوط به گوشی‌های هوشمند از جمله بوت فوری، اینترنت همراه همیشه متصل در کنار طول عمر فوق‌العاده باتری به بازار عرضه کنند. البته باید درنظر داشته باشید که اخبار مربوط به لپ‌تاپ جدید لنوو از سوی یکی از کارمندان این شرکت که نخواسته نامش فاش شود، به‌اشتراک گذاشته شده است. درنتیجه هنوز نمی‌توان به‌صورت قطعی در مورد موثق بودن این اطلاعات اظهارنظری کرد.
 
با وجود این کاملا واضح است که تولیدکنندگان لپ‌تاپ همواره در جستجوی راهکارهایی برای افزایش طول عمر باتری دستگاه‌های خود بوده‌اند. باید ببینیم اخبار فاش‌شده تا چه حد به واقعیت نزدیک خواهد بود و آیا لنوو تا پایان سال جاری لپتاپی با چنین مشخصاتی به بازار عرضه خواهد کرد یا خیر.

URL: https://www.ictna.ir/id/101455/

Code: 101455