اعتراف گوگل به مشکل «فیس آنلاک» در موبایل پیکسل ۴

منبع: خبرگزاری مهر
 
گوگل اعتراف کرده سیستم «فیس آنلاک» موبایل پیکسل ۴ دارای مشکلی است و حتی در صورت بسته بودن چشم فرد قفل دستگاه را باز می کند. درهمین راستا محققان امنیتی هشدار داده اند.
 
 به نقل از پرس اسوسیشن، گوگل تایید کرده سیستم Face Unlock موجود در موبایل های جدید Pixel۴ دارای یک مشکل است و حتی در صورت بسته بودن چشمان کاربر هویت او را تایید و قفل دستگاه را باز می کند.
 
این مشکل در تست های اولیه موبایل پیکسل۴ مشخص شد و کارشناسان امنیتی هشدار داده اند چنین اختلالی دسترسی غیرمجاز به دستگاه را تسهیل می کند.
 
 به گفته محققان افراد سودجو ممکن است هنگامیکه کاربر خواب است، موبایل را جلوی صورت او نگه دارند و قفل دستگاه را باز کنند. این در حالی است که گوگل اعلام کرده در موبایل مذکور استانداردهای امنیتی رعایت شده است. در بیانیه این شرکت امده است:  در سیستم Face Unlock موبایل پیکسل۴ تمام ملزومات امنیتی در خصوص ذخیره اطلاعات بیومتریک رعایت شده و می توان از آن برای پرداخت آنلاین و احراز هویت اپلیکیشن های مختلف استفاده کرد.  کاربر می تواند به طور موقت این سیستم را غیر فعال کند و از  قفل دستگاه به وسیله رمز پین کد استفاده کند. ما این سیستم را طی گذر زمان ارتقا می دهیم.
 
همچنین دروب سایت گوگل و در صفحه مرتبط با پیکسل۴ به کاربران هشدار داده شده  حتی زمانیکه چشمان کاربر بسته است، اگر فردی موبایل را روبروی صورت او نگه دارد، قفل دستگاه باز می شود. 
 
علاوه برآن هشدار داده شده فردی که شباهت زیادی به کاربر دارد مانند دوقلوی فرد می تواند سیستم Face Unlock را باز کند.

URL: https://www.ictna.ir/id/104970/

Code: 104970