مدیرعامل همراه اول: در تغییرات اخیر بسته‌ها هیچگونه تخلفی صورت نگرفته/این اقدامات تاثیری بر تعداد مشترکین نداشته و نخواهد داشت

 
ICTna.ir - مدیرعامل همراه اول در نامه ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص تغییرات اخیر بسته های اینترنت همراه اول توضیحاتی داد و تاکید کرد در تغییرات اخیر هیچگونه نقض مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی یا تخلفی صورت نپذیرفته است. 
 
به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مهدی اخوان بهابادی در نامه خود به رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس اوراق بهادار نوشت: بازگشت به نامه واصله از شرکت بورس اوراق بهادار تهران مبنی بر لزوم رعایت ماده 2 مکرر 3 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان، به استحضار می رساند درخصوص شایعات مطرح شده در فضای مجازی در خصوص افزایش نرخ بسته های اینترنتی، پیامک و مکالمه شرکت ارتباطات سیار ایران، به اطلاع می رساند اخیرا برخی از بسته های حجیم اینترنت همراه اول از برخی درگاه های فعال سازی حذف شده و همچنین تمامی بسته های اینترنت همراه از جمله همین بسته های حجیم، همچنان بر روی پورتال همراه اول موجود بوده و قابل خریداری می باشد.
 
مدیرعامل همراه اول تاکید کرد: این اقدامات علاوه بر اینکه تاثیری بر تعداد مشترکین همراه اول نداشته و نخواهد داشت، تاثیری نیز بر درآمد کلی همراه اول از سرویس اینترنت ایجاد نمی نماید و کاهش درآمد ناشی از کاهش فروش بسته های حجیم با افزایش تعداد فروش بسته های کوچک تر جبران خواهد شد.
 
اخوان در پایان توضیحات خود تصریح کرده: در تغییرات اخیر هیچگونه نقض مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی یا تخلفی صورت نپذیرفته است. همچنین تاکنون افزایش نرخی صورت نپذیرفته است و در صورت تصویب افزایش نرخ موارد از طریق فرم اطلاعات با اهمیت در سامانه کدال به اطلاع سهامداران می رسد و بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.
 
وی در نامه دیگری به بورس و در پاسخ به سوالات مطرح شده در کنفرانس اطلاع رسانی در پاسخ به سوالی در مورد علت عدم افزایش تعرفه با وجود افزایش شدید نرخ ارز و تورم گفت: شرکت تلاش میکند اقدامات لازم برای حمایت از حقوق سهامداران خود را انجام دهد و در همین راستا، در حال پیگیری این مورد است.

مدیرعامل همراه اول در خصوص تغییرات تعرفه ای و شیوه عرضه بسته های این اپراتور گفت: به نظر نمیرسد این اقدامات تاثیری در میزان مصرف اینترنت داشته باشد. مدیرعامل همراه تاکید کرد: با توجه به نرخ ارز و سایر هزینه ها و از آنجایی که قسمتی از نیازمندی های شبکه گسترده همراه اول با هزینه های ارزی تامین میشود، برای جبران بخشی از این هزینه ها، افزایش تعرفه ضرورت پیدا میکند. 

وی در خصوص جریمه های تعلق گرفته به این شرکت توسط دستگاههای نظارتی هم گفت: جریمه ای معادل دو میلیارد تومان از طریق ابلاغ به شرکت مخابرات ایران منظور شده است که مورد تایید این شرکت نیست و به همیت علت در حال رایزنی برای حل و فصل آن هستیم.

 
16806.jpg

URL: https://www.ictna.ir/id/114852/

Code: 114852