مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد

ICTna.ir- مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات و در کنار آن مرکز تبادل داده ترافیکی با ظرفیت یک ترابیت بر ثانیه با اعتباری بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت راه اندازی و افتتاح شد.
 
WhatsApp Image 2020-09-06 at 13.24.28.jpeg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ظرفیت این مرکز که امروز در مراسمی با حضور ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی و محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد، باتوجه به نیاز کاربران و باتوجه به شکل‌گیری مدل اقتصادی خدمات و همچنین باتوجه به پیشرفت سایر حوزه‌های زیرساختی مثل حوزه‌های کلاد، خدمات میزبانی و... قابل افزایش است.
 
در کنار مرکز داده مادر، یکی از نقاط مراکز تبادل داده ترافیکی شبکه ملی اطلاعات یا همان نقاط IXP نیز به ظرفیت یک ترابیت بر ثانیه طراحی شده که این مرکز تبادل داده ترافیکی کمک می‌کند محتوا در محل تولید به شبکه توزیع اتصال پیدا کند.
 
موضوع خدمات پایه کاربردی، یکی از موضوعات مهمی است که در سند معماری و طرح کلان شبکه ملی اطلاعات به آن توجه شده است. بر همین اساس از ابتدای سال جاری، پروژه ایجاد مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات در دستور کار شرکت ارتباطات زیرساخت قرار گرفت و فاز نخست آن امروز افتتاح شده و آماده بهره برداری است.
 
با زیرساختی که در این مرکز داده فراهم شده، حوزه‌های فعال در بخش خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات می توانند سرویس ها و خدمات خوبی را به کاربران ارائه کنند.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/115935/

Code: 115935