سامسونگ برنده قرارداد 6.6 میلیارد دلاری توسعه 5G برای ورایزون شد

ICTna.ir – سامسونگ توانست مزایده 6.6 میلیارد دلاری توسعه نسل پنجم تلفن همراه برای اپراتور آمریکایی ورایزون را ببرد که برد بزرگی برای این غول الکترونیکی محسوب می شود.
 
1000x-1.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این قرارداد روز جمعه نهایی شده است و از روز سی ام ماه ژوئن 2020 تا دسامبر 2025 اعتبار دارد.
 
این قرارداد یکی از بزرگترین قراردادهای 5G سامسونگ از زمانی است که این شرکت کره ای بزرگ چند سال پیش تصمیم کرفت در حوزه شبکه و رقابت با بازیگرانی همچون نوکیا و اریکسون در تامین تجهیزات مخابراتی رقابت کند.
 
این می تواند سهم بازار سامسونگ را در صنعت بی سیم در زمانی که هواوی در جدال جدی با تحریم های آمریکا و تلاش واشینگتن برای یافتن متحدانی در سراسر جهان به منظور قطع همکاری با این کمپانی چینی است، افزایش دهد.
 
سامسونگ، بزگترین سازنده چیپست های حافظه در دنیا و سازنده گجت های الکترونیکی سخت تلاش کرده است تا سهم بازارش در زمینه تجهیزات 5G را افزایش دهد و روی توسعه شبکه های موبایل نسل شش نیز سرمایه گذاری کرده است.
 
سامسونگ هنوز جزئیات بیشتری درباره قراردادش با ورایزون ارایه نداده است. اپراتور آمریکایی نیز پس از قرار گرفتن در میان صدرنشینان برنده مزایده باند فرکانسی توانست فرکانس های باند متوسط برای راه اندازی 5G را به دست آورد.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/115975/

Code: 115975