کاربران موبایل امسال 25 درصد بیشتر از سال قبل روی اپلیکیشن‌ها هزینه کردند

ICTna.ir – میزان هزینه‌های کاربران تلفن همراه برای دریافت اپلیکیشن‌های تلفن همراه درحالی در سال 2020 به 112 میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال 2019 با افزایش 25 درصدی مواجه بوده است.
 
Old-People-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اپل بیشترین درآمد این بازار را به خود اختصاص داده است اما در عین حال به نظر می‌رسد گوگل پلی به تدریج درحال تصاحب این بازار است.
 
همانطور که در چارت زیر نشان داده شده، بیشترین درآمد هر دو فروشگاه عرضه‌کننده برنامه‌های موبایلی به ویژه گوگل از بازی بوده است که به نظر می‌رسد در میان همه تلاش‌ها برای نگه داشتن مردم در خانه‌های‌شان به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمایل مردم به بازی‌های موبایلی افزایش یافته است.
 
در این میان، میزان دانلودها در جهان 10 درصد رشد داشته که بیانگر آن است که در این دوران مردم برای اپلیکیشن‌ها راحت‌تر پول خرج کرده‌اند. 
 
به نظر می‌رسد درخصوص بازی، مدل freemium در حال رونق است. در این مدل یک بازی رایگان، به سرعت سرگرم‌کننده بودنش را از دست می‌دهد و کسل‌کننده می‌شود مگر اینکه با روش‌هایی مانند پرداخت درون برنامه‌ای برای آن هزینه شود.
 
در سال 2020 گوگل تعداد دانلودهای بیشتری در مقایسه با iOS داشته که ظاهرا به دلیل تعداد نصب بسیار بالای این فروشگاه اپلیکیشن اندرویدی است و تفاوت آنها در سودآوری احتمالا بیشتر به دلیل برتری ذاتی اپ استور در برخورداری از اطلاعات جمعیتی کاربران است.
بعد از بازی‌ها، اپلیکیشن‌های مربوط به کسب و کارها و پخش ویدئویی به دلیل قرنطینه مردم بیشترین دانلود را داشته‌اند. در این میان زوم و گوگل میت درحالی در میان 10 اپلیکیشن برتر سال قرار گرفته‌اند که پیش از این در سال گذشته چنین جایگاهی را نداشتند.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/119014/

Code: 119014