لابی مدیرعامل اریکسون با دولت سوئد در حمایت از هواوی

ICTna.ir – به نظر می‌رسد برجه اخولم، مدیرعامل اریکسون در حمایت از هواوی همچنان در برابر تصمیم دولت سوئد برای حذف این وندور چینی از تجهیزات مخابراتی این کشور ایستاده است.
 
Borje Ekholm Ericsson.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در ماه اکتبر، سوئد تصمیم گرفت برای به دست آوردن دل آمریکایی‌ها، شرکت‌های چینی را از ساخت شبکه‌های 5G این کشور منع کند اما آنقدر این تصمیم ناگهانی و عجولانه بود که هواوی هم فوری زمینه‌های قانونی برای به چالش کشیدن این تصمیم را به میان کشید.
 
مدیرعامل اریکسون که ظاهرا به این تصمیم دولت کشورش اعتمادی ندارد، اعتراض عمومی خود را نسبت به این تصمیم اعلام کرد و در برابر این چالش قانونی قرار گرفته است.
 
از آنجایی که هنگام اظهار نظر اخولم، نتایج این تصمیم درحال بررسی بود، می‌توان اینطور برداشت کرد که این اقدام او تلاشی برای تحت تاثیر قرار دادن خروجی نتایج تصمیم‌گیری دولت است.
 
او حتی مستقیما با وزیران کابینه در این مورد وارد مذاکره شده و معتقد است که نتیجه نهایی در نهایت یک تصمیم سیاسی و نه قانونی خواهد بود.
 
تلاش‌های ادامه‌دار اخولم برای تاثیرگذاری روی این روند سوالات زیادی را ایجاد کرده است. البته او نگران اقدام متقابل علیه شرکت خود در چین نیز هست چراکه اریکسون هنوز هم تجارت بزرگی با چین دارد که احتمالا تحت تاثیر این تصمیم قرار خواهد گرفت.

URL: https://www.ictna.ir/id/119849/

Code: 119849