مصوبه افزایش مالیات، شامل همراه اول نمی‌شود

منبع: پیوست
مدیرکل ارتباطات همراه اول اعلام کرد افزایش حق‌السهم اپراتورها که امروز در مجلس تصویب شد، شامل حال شرکت ارتباطات سیار ایران نمی‌شود.
 
 سیدیاسر رایگانی مدیرکل ارتباطات همراه اول در اکانت شخصی خود در توییتر و خطاب به سهامداران بورسی همراه اول با استناد به سخنان نائب رئیس مجلس اعلام کرد حق‌السهم این اپراتور در سال آینده اضافه نخواهد شد.
 
نمایندگان مجلس امروز و در جریان تصویب قانون بودجه سال ۱۴۰۰ بندی را به تبصره ۶ لایحه دولت اضافه کردند که براساس آن، مالیات اپراتورهای مخابراتی در سال آینده ۱۰ درصد افزایش یافته و رقم حاصله، صرف نظارت بر محتوا در فضای مجازی شود. این مصوبه که صبح امروز با مخالفت وزیر ارتباطات روبرو شده بود، پس از نهایی شدن با واکنش حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتبطات رادیویی همراه شد. فلاح این مصوبه را منجر به افزایش تعرفه اینترنت دانست؛ اما در مقابل نمایندگان مجلس اعلام کردند افزایش تعرفه از سوی اپراتورها ممنوع است. بدین ترتیب نگرانی از وضعیت سوددهی اپراتورها به خصوص اپراتورهای ثابت، بیشتر شد.
 
اکنون مدیر کل ارتباطات همراه اول اعلام کرده است براساس گفته علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس، این مصوبه تنها شامل قراردادهایی می‌شود که در سال ۱۴۰۰ منعقد می‌شوند و به قراردادهای قدیمی تعلق نمی‌گیرد.
 
 
رایگانی نوشته است: «با توجه به اعلام نائب رئیس محترم مجلس مبنی بر اینکه افزایش ۱۰ درصدی حق‌السهم دولت از اپراتورها در قراردادهایی که در سال ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد اعمال خواهد شد و نظر به اینکه تاریخ اعتبار پروانه همراه اول ۲۹ تیر ۱۴۰۲ است، همراه اول مشمول مصوبه امروز مجلس نیست.»
 
به نظر می‌رسد اگر این نظر صحیح باشد، بسیاری از قراردادهای اپراتوری از مصوبه امروز مجلس، معاف هستند.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/121448/

Code: 121448