پیام نوروزی رئیس رگولاتوری: افزایش چند برابری ترافیک مصرفی مشترکین در شبکه اپراتورها و تغییر شیوه‌های سنتی ارایه خدمات

منبع: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
 
روزهای پایانی سال ۹۹ با تمام فراز و فرودهایش در گذر است، سالی که با شیوع گسترده ویروس کرونا، حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با شرایط متفاوتی مواجه شد. افزایش چند برابری ترافیک مصرفی مشترکین در شبکه اپراتورها و تغییر شیوه‌های سنتی ارایه خدمات آموزشی، درمانی، سرویسهای اجتماعی و انتقال آن بر بستر شبکه ارتباطی کشور، نقش رگولاتوری را در حوزه پاسخگویی به انتظارات جامعه پر رنگتر کرد. انتظاراتی که ظرفیت‌های حوزه ارتباطات، پیش از این، برای مواجهه با آن توسعه پیدا نکرده و سازماندهی نشده بود.
اما، دست‌اندرکاران حوزه صنعت، اپراتورها و فعالان بازارICT این تهدید را در طی یک سال گذشته با ارتقای ظرفیت‌های موجود به فرصت تبدیل کرده و از محک آزمون دشوار شرایط پیش‌بینی نشده، سربلند بیرون آمدند. در این مسیر دشوار، شرایط نسبتاً قابل قبولی برای دانش‌ آموزان و دانشجویان در بخش مدارس، دانشگاهها و مراکز آموزشی و حوزه‌های علمیه برای دسترسی به خدمات آموزشی فراهم شد و برخی از کسب و کارهایی که در اثر محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا، فعالیت‌شان متوقف شده بود، بر بستر ارتباطات و فناوری اطلاعات جانی تازه گرفتند. علیرغم همه موانع، پایداری ارتباطات تضمین شد و خدمات عرصه ICT متناسب با زیرساختهای موجود، به شکل مطلوب به کاربران ارایه شد. بی‌تردید طی این مسیر دشوار بدون تلاش، همراهی و مشارکت همه دست‌اندرکاران و فعالان بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات امکان‌پذیر نبود.
در آستانه سال نو، از تلاشهای ارزشمند و خستگی ناپذیر همه همراهان و همکارانم در خانواده بزرگ ارتباطات کشور قدردانی می‌کنم و امیدوارم بذرهای امیدی را که کنار هم بر بستر پر ظرفیتICT نشاندیم، در سال جدید به ثمر برسد. "بهار بر شما مبارک"
 

URL: https://www.ictna.ir/id/122162/

Code: 122162