تولید تراشه با قدرت یک تریلیون محاسبه در ثانیه برای خودروها

منبع: فارس
شرکت ان ویدیا از تولید تراشه ای به نام درایو آتلان خبر داده که برای افزودن قابلیت های جدید به خودروها طراحی شده و می تواند بیش از یک تریلیون محاسبه را در ثانیه انجام دهد.
 
 
 
 به نقل از انگجت، تراشه جدید ان ویدیا قرار است در سال 2025 به بازار بیاید و جایگزینی برای تراشه اوریون است که هم اکنون توسط ان ویدیا برای استفاده در خودروها تولید می شود.
 
هنوز اطلاعات فنی چندانی در مورد تراشه مذکور منتشر نشده، اما ان ویدیا می گوید تراشه مذکور دارای یک پردازنده گرافیکی قدرتمند و هسته های جدید ای آر ام بر روی پردازنده مرکزی خود است. یک واحد جدید برای پردازش داده موسوم به بلوفیلد نیز بر روی این تراشه نصب می شود که برای انجام پردازش های حجیم مربوط به هوش مصنوعی قابل استفاده خواهد بود.
 
اجرای سریع این پردازش ها در خودروهای خودران ضروری است تا آنها بتوانند به سرعت برای انتخاب مسیر مناسب تصمیم بگیرند. در واقع تراشه آتلان درایو نقش یک پردازنده مرکزی را برای خودروهای نسل جدید و خودران ایفا می کند. ان ویدیا قصد دارد سال آینده تراشه دیگری به نام اورین را نیز عرضه کند که می تواند 254 تریلیون محاسبه را در هر ثانیه انجام دهد.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/122814/

Code: 122814