هواوی تا سال ۲۰۳۰ شبکه 6G راه‌اندازی می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
 
هواوی اعلام کرده که شبکه‌ ۶G را که ۵۰ برابر از شبکه ۵G سریعتر خواهد بود، حدودا در سال ۲۰۳۰ راه‌اندازی می‌کند. این شرکت در حالی به این موضوع اشاره می‌کند که شبکه ۵G هنوز در برخی کشور‌ها به تدریج در حال توسعه است.
 
ارتباطات همیشه یکی از بزرگترین نقاط قوت هواوی بوده است. کیفیت شبکه‌ ۵G این شرکت در حال حاضر فاصله بسیار زیادی با سایر رقبا دارد و به نظر می‌رسد در فرآیند تحقیق و توسعه شبکه ۶G هم پیشرو است.
 
طبق گفته «خو ژیژون» رئیس هیئت مدیره هواوی، شبکه‌ ۶G حدود سال ۲۰۳۰ معرفی می‌شود و هواوی قصد دارد اطلاعات مربوط به این شبکه را در اختیار صنایع دیگر نیز قرار دهد.
 
«کوی بائوگوئو» معاون دانشکده اطلاعات دانشگاه چینهوا پیش بینی کرده است که ۶G با وجود تاخیر ۱۰۰ میکرو ثانیه‌ای می‌تواند سرعت ۱۰۰۰ گیگابایت بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار دهد. سرعت شبکه ۶G پنجاه برابر بیشتر از سرعتی است که در حال حاضر توسط شبکه‌های ۵G مورد استفاده قرار می‌گیرد و تاخیر آن تنها یک دهم ۵G خواهد بود.
 
 با این حال، سرعت فوق ‌العاده بالا تنها یکی از نتایج ۶G محسوب می‌شود. طبق گفته کارشناسان توسعه شبکه ۶G باعث می‌شود در آینده تمام افراد در سراسر دنیا از ارتباطات بی‌سیم و ماهواره‌ای بهره مند شوند که از طریق تلفیق ارتباطات ماهواره‌ای می‌تواند منجر به پوشش جهانی یکپارچه شود.
علاوه بر این، فراهم‌سازی شبکه ۶G نقاط ضعف فعلی ۵G که در برخی شرایط منجر به اتصالات ضعیف می‌شود را برطرف خواهد کرد. سرعت پشتیبانی این شبکه از ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت هم فراتر می‌رود بنابراین در هنگام سفر هم به راحتی قابل دسترس است.
 
به نظر می‌رسد که هواوی در آینده دوران سختی را پشت سر خواهد گذاشت. با این حال اگر این شرکت موفق شود پیش از سایر رقبا ۶G را وارد بازار جهانی کند، رقابت جهانی را به نفع خود تمام کرده است.

URL: https://www.ictna.ir/id/122904/

Code: 122904