افشای جزئیات جدید از آیپد مینی ۶: حاشیه‌های کم نمایشگر و پشتیبانی از 5G

منبع: دیجیاتو
 
 
مدت‌هاست منتظر معرفی نسل جدید آیپد مینی هستیم. اگرچه کوپرتینویی‌ها در مراسم معرفی نسل جدید آیپد پرو و آی‌مک از این تبلت رونمایی نکردند، اما احتمالا در نیمه دوم ۲۰۲۱ از راه می‌رسد. حالا جزئیات جدیدی از آیپد مینی ۶ منتشر شده است.
 
آخرین نسخه آیپد مینی سال ۲۰۱۹ معرفی شد و قبل از آن در سال ۲۰۱۵ با نسل قبلی‌اش ملاقات کردیم. حالا ظاهرا این کمپانی خودش را برای معرفی نسل جدید این تبلت کامپکت آماده می‌کند.
 
به تازگی یک منبع حوزه فناوری با حساب توییتری «hwangmh01» اطلاعاتی از این تبلت منتشر کرده که ما را بیشتر با آن آشنا می‌کند. این تبلت از طراحی مشابه آیپد پرو بهره می‌برد و حاشیه‌های کمی در اطراف نمایشگرش قرار می‌گیرد که البته رندرها در گذشته به چنین موضوعی اشاره کرده بودند.

به گفته این منبع، نسل جدید آیپد مینی از شبکه ۵G پشتیبانی می‌کند و حداقل در دو رنگ نقره‌ای و خاکستری از راه می‌رسد. اگرچه این منبع از این دستگاه با نام آیپد مینی پرو یاد کرده، اما انتظار می‌رود همان آیپد مینی ۶ باشد.
 
این اولین باری نیست که شاهد انتشار اطلاعاتی درباره نسل ششم آیپد مینی هستیم و گزارش‌ها از عرضه این محصول در نیمه دوم سال جاری میلادی خبر داده‌اند. به گفته تحلیلگر مطرح محصولات اپل، «مینگ-چی کو» این دستگاه از نمایشگر ۹ اینچی بهره می‌برد و طراحی مشابه آیپد ایر خواهد داشت. به گفته این منبع، با نسخه کوچکتر آیپد ایر ۴ مواجه می‌شویم که در کنار حاشیه‌های کم نمایشگر، سنسور اثر انگشت تاچ آیدی هم درون دکمه پاور تعبیه می‌شود.
 
منابع دیگری هم به نسل جدید آیپد مینی اشاره کرده‌اند. این احتمال وجود دارد که تبلت آینده اپل با نمایشگر ۸.۴ اینچی از راه برسد. علاوه بر تفاوت در سایز نمایشگر، منابع درباره سرنوشت دکمه هوم هم اختلاف دارند و برخی از ادامه حیات این دکمه خبر می‌دهند.
 
در رندر بالا شاهد تعبیه سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر و همچنین حفره برای میزبانی دوربین سلفی هستیم که البته نباید منتظر چنین ویژگی‌ها در تبلت آینده کوپرتینویی‌ها باشیم. در گذشته تصاویری از ماکت این تبلت منتشر شده بود که از طراحی مشابه با نسل کنونی‌اش خبر می‌داد، با این حال نمی‌توان چندان به این ماکت هم اطمینان کرد.
 
 
انتظار می‌رود اپل برای نسل جدید آیپد مینی از چیپ A14 Bionic مشابه آیپد ایر ۴ استفاده کند و آن را با قیمت پایه ۳۹۹ دلار در پاییز پیش رو در اختیار خریداران قرار دهد.

URL: https://www.ictna.ir/id/123872/

Code: 123872