مجازات سخت در انتظار استخراج کنندگان رمزارز در بخشی از چین

منبع: دیجیاتو
 
 
منطقه مغولستان داخلی چین مجازات‌های سختی همچون ابطال پروانه کسب را برای شرکت‌ها و افرادی که رمزارز استخراج می‌کنند، درنظر می‌گیرد.
 
موضع گیری سخت مغولستان در زمینه استخراج رمزارز از سال گذشته و به دنبال اعلام موضع چین برای تعیین محدودیت‌های بیشتر در حوزه رمزارزها آغاز شده است. یکی از دلایل اصلی مطرح شدن این موضوع به کاهش مصرف انرژی مربوط می‌شود.
 
تعیین محدویت‌ها و مواضع سخت‌گیرانه در مورد رمزارزها از سال ۲۰۱۷ در چین مطرح بوده و موضوع جدیدی نیست. اما طی هفته‌های اخیر موج جدیدی از محدودیت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال در چین مطرح شده و حتی گفته می‌شود روی قیمت بیت کوین نیز بی‌تاثیر نبوده است.
 
در این بین منطقه مغولستان چین نیز موضع جدیدی را مطرح کرده و قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای استخراج کنندگان در نظر گرفته. به نظر می‌رسد پکن در ادامه قصد دارد برنامه چهار ساله‌ای را برای اعمال محدودیت‌های بیشتر در حوزه فعالیت رمزارزها دنبال می‌کند.
 
در پیش نویس تهیه شده برای تعیین مجازات سخت استخراج‌کنندگان، شرکت‌ مخابرات و شرکت‌های اینترنتی که در حوزه استخراج رمزارز فعالیت می‌کنند، هدف قرار گرفته‌ شده‌اند. کمیسیون توسعه و اصلاحات مغولستان داخلی اعلام کرده که در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مربوط به استخراج رمزارز، پروانه کسب چنین شرکت‌هایی باطل می‌شود.
 
همچنین به موجب این پیش نویس،‌ برای افراد یا شرکت‌هایی که از طریق رمزارزها پولشویی می‌کنند نیز مجازات‌های سختی درنظر گرفته خواهد شد.
 
طی روزهای گذشته، پس از آنکه موج جدیدی از اخبار مربوط به محدودیت‌ها در چین برای رمزارزها مطرح شد، برخی اپراتورهای استخراج‌کننده رمزارز از جمله هوبی (Huobi) و بیت کوین تاپ (BTC.TOP) از متوقف کردن فعالیت‌های خود خبر دادند و گفتند حتی اگر قیمت بیت کوین کمتر از ۴۰ هزار دلار باقی بماند، خدمات خود را متوقف خواهند کرد.
 
علاوه بر هوبی، استخر استخراج بیت کوین BTC.TOP نیز فعالیت خود را به دلیل نگرانی‌های نظارتی در این کشور متوقف کرده. در این بین، HashCow نیز اعلام کرده که در هیچ یک از سکوهای استخراج جدید بیت کوین سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/124657/

Code: 124657