دستیار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: نسخه جدید طرح ساماندهی پیام رسان ها در جهت توسعه کشور است

منبع: مهر
 
 
دستیار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه آخرین نسخه از طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی هنوز منتشر نشده، طرح جدید را در جهت توسعه کشور برشمرد.
 
 طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی با هدف رفع خلاء قانونی در حقوق کاربران فضای مجازی و نیز حمایت از تولیدات داخلی، این هفته در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.
 
در سالهای اخیر این طرح در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس و نیز برخی کمیسیون‌ها از جمله کمیسیون صنایع و امنیت ملی برای بررسی و اصلاح قرار داشت و هم اکنون آماده بررسی در صحن علنی است.
 
با وجودی که هنوز نسخه نهایی اصلاح شده‌ای از این طرح منتشر نشده است، اما به دلیل انتشار نسخه قدیمی و جزئیات مندرج در آن، برخی رسانه‌ها و کاربران در فضای مجازی، آن را به ایجاد محدودیت در فضای مجازی تعبیر کرده و انتقادهایی به آن داشته‌اند.
 
در این راستا یاسر جلالی دستیار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه هنوز جزئیاتی از نسخه اصلاح شده این طرح منتشر نشده است، در ئوئیتر نوشت: طرحی که در دستور کار مجلس قرار دارد این نیست. طرح قبلی مشکلات اساسی داشت و عملاً کنار گذاشته شد. آخرین نسخه‌ای که از طرح جدید دیده‌ام مربوط به اسفندماه ۹۹ است و بسیاری از گزاره‌های آن را متعالی و در جهت توسعه کشور می‌دانم. بحث روی اشکالات طرح منسوخ، وقت تلف کردن است.
 
وی انتشار نسخه جدید این طرح را یک مطالبه مردمی عنوان کرد و گفت: لطفاً به جای نقد گزاره‌های یک طرح منسوخ، انتشار نسخه جدید را از مسئولین مطالبه کنید. کمی هم از عملیات روانی فاصله بگیریم و بگذاریم منافع عامه به صورت کارشناسانه و دقیق مورد بحث قرار گیرد.
 
جلالی تاکید کرد: تا جایی که من می‌دانم گزاره‌های منتشر شده در مورد این طرح، مربوط به طرح قبلی در مجلس دهم است که کنار گذاشته شده و طرح در دستور کار مجلس فعلی، تفاوت اساسی در موضوع و حیطه و مفاد دارد.

URL: https://www.ictna.ir/id/125753/

Code: 125753