شیائومی روی توسعه تگ هوشمندی با قیمت اقتصادی کار می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
ایرتگ اپل با همه محدودیت‌هایی که دارد توانست توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کند و حالا شیائومی نیز ظاهرا قصد دارد همان مسیر را طی کند. مستندات مربوط به پتنت جدید این شرکت از تلاش چینی‌ها برای توسعه نسخه ارزان قیمت‌تر تگ هوشمند خبر می‌دهد.
 
مستندات مربوط به پتنت شیائومی نشان می‌دهد این شرکت روی توسعه روش و ابزاری برای یافتن اشیا گمشده کار می‌کند. پتنت مربوطه با شماره درخواست CN106877911B به ثبت رسیده است و محصولی را توصیف می‌کند که می‌تواند در قالب برچسب یا تگ هوشمند برای یافتن اشیا گمشده به کار برده شود.
 
به نظر می‌رسد با توجه به توضیحات درج شده در مورد این محصول،‌ مشخصات آن شبیه به ایرتگ اپل باشد و کارایی مشابهی را ارائه دهد.
 
با توجه به اینکه در حال حاضر فقط مستندات مربوط به پتنت شیائومی در مورد تگ هوشمند به اشتراک گذاشته شده و هیچ گونه اطلاعات دیگری در دسترس نیست، نمی‌توان در مورد قیمت آن صحبت کرد. اما با توجه به اینکه محصولات شیائومی معمولا در محدوده قیمتی مقرون‌ به صرفه‌‌تری عرضه می‌شوند،‌ این احتمال وجود دارد که چینی‌ها بتوانند تگ هوشمند با قیمت اقتصادی و رقابتی با اپل به بازار عرضه کنند.
 
اپل آخرین روز فرودین‌ماه در مراسم Spring Loaded بالاخره پس از مدت‌ها انتظار ردیاب ایرتگ را با قیمت ۲۹ دلار معرفی کرد. با این وسیله کاربران می‌توانند از طریق اپ «Find My»، اشیاء گمشده را پیدا کنند. ایرتگ یک ابزار کوچک است که از اسپیکر، شتاب‌سنج، بلوتوث LE و باتری قابل تعویض توسط کاربر بهره می‌برد. به گفته کوپرتینویی‌ها این ردیاب تا یکسال شارژدهی دارد و با استفاده از NFC می‌توان حالت گمشده را فعال کرد.
 
حال باید دید شیائومی اگر بخواهد محصول مشابهی به بازار عرضه کند، تگ هوشمند چینی‌ها با چه مشخصات و قیمتی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر باید دید آیا شیائومی می‌تواند امنیت تگ هوشمند خود را از نظر هک نشدن تامین کند یا خیر.

URL: https://www.ictna.ir/id/125901/

Code: 125901