آمازون به مدیرعامل جدید خود بیش از ۲۰۰ میلیون دلار سهام می‌دهد

منبع: تسنیم
 
 
شرکت آمریکایی آمازون در نظر دارد به اندی جاسی، مدیر عامل جدید خود بیش از ۲۰۰ میلیون دلار سهام اعطا کند که در طول ۱۰ سال به وی پرداخت خواهد شد.
 
به نقل از رویترز، شرکت آمریکایی آمازون در نظر دارد به اندی جاسی، مدیر عامل جدید خود بیش از 200 میلیون دلار سهام اعطا کند که در طول 10 سال به وی پرداخت خواهد شد.
 
در بیانیه ای که روز جمعه منتشر شد، آمازون اعلام کرد که اهدای 61000 سهم این شرکت در تاریخ 5 ژوئیه ثبت خواهد شد. این تاریخی است که آقای جاسی جانشین جف بزوس، اولین مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آمازون از زمان تأسیس آن در سال 1994 می‌شود.
 
بر اساس این گزارش، تا لحظه بسته شدن معاملات بورس آمریکا در روز جمعه، ارزش این تعداد سهام آمازون حدود 214 میلیون دلار بوده است.
 
ارزش دقیق این پاداش به نحوه معاملات سهام در سال های آینده بستگی دارد و آقای جاسی را به رشد شرکتی که ارزش آن اکنون 1.77 تریلیون دلار است، تشویق می کند. اگرچه آمازون برنامه واگذاری این سهام را فاش نکرده است، اما گذشته نشان می‌دهد که بخشش های سهام این شرکت بلافاصله صورت نگرفته است.
 
بر اساس مدارک موجود، حقوق پایه آقای جاسی 175000 دلار آمریکا بوده است. علاوه بر این، وی 45.3 میلیون دلار سهام قبلی اعطا شده دارد که امسال به وی تعلق می گیرد و در سال 2020 41.5 میلیون دلار سهام به او اعطا شده بود.
 
متوسط ​​حقوق و دستمزد سالانه آمازون در سال گذشته 29007 دلار آمریکا برای کلیه کارمندان تمام وقت، نیمه وقت و موقت این شرکت در سراسر جهان بود، به استثنای آقای بزوس که حقوق پایه وی 81840 دلار بود.
 
سهام جف بزوس، بنیانگذار آمازون، وی را به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل کرده است.

URL: https://www.ictna.ir/id/125991/

Code: 125991