توییتر قابلیت حذف دنبال‌کنندگان بدون مسدود کردن آن‌ها را آزمایش می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
توییتر روی قابلیت‌های حریم خصوصی جدیدی کار می‌کند و در آینده آن‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. حالا این شبکه اجتماعی از شروع آزمایش یکی از این ویژگی‌ها در پلتفرم وب خبر داده که امکان حذف دنبال‌کنندگان بدون بلاک کردن آن‌ها را فراهم می‌کند.
 
طبق توییت این شبکه اجتماعی، کاربران می‌توانند دنبال‌کنندگان را از طریق لیست فالوورها در صفحه پروفایل خود حذف کنند. برای چنین کاری تنها کافیست روی گزینه سه نقطه در کنار نام دنبال‌کننده کلیک کرده و گزینه «Remove Follower» را انتخاب کنید. با این کار، توییت‌های شما دیگر بطور خودکار در تایم لاین این افراد به نمایش گذاشته نمی‌شوند.
 
چنین رویکردی با بلاک کردن افراد متفاوت است. با بلاک کردن، این افراد نمی‌توانند توییت‌های شما را ببینند یا به شما دایرکت مسیج بفرستند، البته شما هم دیگر نمی‌توانید چنین کارهایی را انجام دهید. بنابراین با قابلیت جدید بدون بستن دسترسی افراد می‌توانید فاصله خود با دیگران را حفظ کنید.
 
حالا تا زمانی که ویژگی جدید در اختیار کاربران قرار نگرفته، برای اینکه فردی را بدون اطلاعش از لیست فالوورهای خود حذف کنید، می‌توانید فرایندی به نام «بلاک نرم» را انجام دهید که همان بلاک و آنبلاک کردن دستی کاربر است. افرادی که شما از لیست دنبال‌کنندگان حذف می‌کنید، برای مشاهده توییت‌های شما در تایم لاین خود باید دوباره شما را فالو کنند.
 
 
حالا در صورتی که آزمایش‌های توییتر با موفقیت به پایان برسند و بطور عمومی در اختیار کاربران قرار بگیرند، می‌توان راحت‌تر دیگران را از لیست دنبال‌کنندگان حذف کرد. با این قابلیت می‌توانید بدون اینکه فردی را آنفالو کنید، از دنبال شدن خود توسط وی جلوگیری کنید.
 
این تنها قابلیتی نیست که توییتر روی آن کار می‌کند. طبق گزارش‌ها این شبکه اجتماعی ایده‌های دیگری هم دارد که برای مثال می‌توان به آرشیو کردن توییت‌ها اشاره کرد. این ویژگی امکان مخفی‌سازی توییت‌ها پس از ۳۰، ۶۰ یا ۹۰ روز را فراهم می‌کند. البته می‌توان چنین کاری را پس از یکسال هم انجام داد.
 
از دیگر ویژگی‌های مدنظر توییتر می‌توان به مخفی‌سازی توییت‌هایی که لایک می‌کنید و همچنین ترک گفتگوهای عمومی اشاره کرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/128279/

Code: 128279