اپل خانواده آیفون ۱۳ را با هدفون در فرانسه عرضه می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
اپل به تازگی عرضه خانواده آیفون ۱۳ در بازارهای مختلف را شروع کرده و همانند نسل گذشته، درون جعبه آن‌ها هدفون و شارژر وجود ندارد و تنها با خود گوشی روبه‌رو هستیم. اما موضوع برای فرانسه متفاوت است و بخاطر یک قانون که برای محافظت از کودکان زیر ۱۴ سال در برابر تشعشع الکترومغناطیسی وجود دارد، تمام اعضای سری آیفون ۱۳ در این کشور با هدفون فروخته می‌شوند.
 
وب سایت اپل در فرانسه این موضوع را تایید کرده و می‌توان عرضه EarPods همراه با جدیدترین آیفون‌ها را مشاهده کرد. البته این اولین باری نیست که کوپرتینویی‌ها مجبور به چنین کاری می‌شوند چرا که خانواده آیفون ۱۲ هم در این کشور در جعبه‌شان هدفون دارند.
 
جالب است بدانید که آیفون‌ ۱۳ در فرانسه با دو جعبه عرضه می‌شود که یکی حاوی گوشی است و دیگری یک جعبه سفید حاوی ایرپاد می‌شود. از اکتبر سال ۲۰۲۰ دیگر گوشی‌های آیفون با هدفون عرضه نمی‌شوند که اپل هدفش از اینکار را کمک به محافظت از محیط زیست اعلام کرده است.
 
 
کوپرتینویی‌ها می‌گویند بسیاری از مشتری‌ها به ایرپادهای بی‌سیم روی آورده‌اند و دیگر نیازی به هدفون‌های سیمی در جعبه نیست. در خارج از فرانسه تمام گوشی‌ها جدید اپل بدون شارژر و هدفون عرضه می‌شوند و تنها کابل لایتنینگ به USB-C در جعبه آن‌ها قرار دارد. البته فروش جداگانه ایرپاد هنوز ادامه دارد و قیمت آن ۱۹ دلار است.
 
اپل اوایل سال جاری میلادی بخاطر حذف آداپتور از جعبه آیفون ۱۲، در برزیل ۲ میلیون دلار جریمه شد و البته اکنون هم آژانس حمایت از مصرف‌کنندگان برزیل موسوم به Procon-SP عدم وجود شارژر در جدیدترین آیفون‌ها را بررسی می‌کند. با توجه به این موضوع، شاید کوپرتینویی‌ها چند ماه دیگر با جریمه جدیدی در این کشور مواجه شوند.
 
ما به تازگی نگاه نزدیک دیجیاتو به آیفون ۱۳ پرو مکس را منتشر کردیم که می‌توانید برای آشنایی بیشتر با قدرتمندترین گوشی اپل برای سال ۲۰۲۱، به آن مراجعه کنید. همچنین به‌زودی بررسی کامل این دستگاه را برایتان منتشر خواهیم کرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/129116/

Code: 129116