صدور مجوز آمادگی کودکان برای برخورداری از تلفن همراه هوشمند

ICTna.ir – یکی از زیرمجموعه‌های بریتیش تلکام دوره آموزشی آنلاینی برای کودکان طراحی کرده است تا وقنی کودکان اولین تلفن خود را می‌گیرند، به آنها آموزش داده شود چگونه در محیط اینترنت ایمن بمانند.

GettyImages-1227532868_54_990x660.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این دوره آموزشی که PhoneSmart نام دارد، شامل ۵ ویدئوی تعاملی است که با استفاده از کاراکترهای آن به کودکان آموزش داده می‌‌شود چگونه از قلدری و اخبار جعلی در فضای مجازی ایمن بمانند.

با کامل شدن هر درس به شرکتکننده یک استیکر داده می‌شود که جمع‌آوری پنج استیکر به معنای آن است که کودک حائز دریافت مدرک PhoneSmart شده است.

این دوره به صورت رایگان در اختیار همگان قرار دارد و نه تنها مشترکان این اپراتور بلکه همه کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند و طی یک دوره یک ساعته آن را بگذرانند.

این دوره برای کودکان بین سن ۱۰ تا ۱۳ سال طراحی شده اما والدین می‌توانند با کمک آن می‌توانند میزان آمادگی کودک برای استفاده از گوشی تلفن همراه هوشمند را ارزیابی کنند.

براساس آمار ارایه شده از سوی آفکام، رگولاتوری انگلیس، ۴۹ درصد از کودکان ۸ تا ۱۱ ساله از گوشی تلفن همراه هوشمند شخصی برخوردار هستند و ۸۱ درصد کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله حداقل یکبار آسیب‌ها و آزارهای آنلاین را تجربه کرده‌اند.

این اپراتور تلفن همراه انگلیسی در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است لایسنس PhoneSmart برای آماده‌سازی کودکان به منظور ورود به دنیای وب طراحی شده است و با استفاده از ابزارهایی می‌توان از آنها در فضای مجازی مراقبت کرد.

 


URL: https://www.ictna.ir/id/129695/

Code: 129695