رنگ صفحه خرابی‌های ویندوز دوباره آبی شد

منبع: همکاران سیستم
اوایل سال جاری میلادی به نظر می‌رسید که مایکروسافت تصمیم درد برای همیشه رنگ «صفحه آبی مرگ» (BSOD) که برای عموم کاربران ویندوز آشنا است را به رنگ سیاه تغییر دهد تا هنگامی که رایانه شخصی به هر دلیلی از فعالیت متوقف می‌شود و امکان ادامه ندارد، صفحه با این رنگ برای کاربران نمایان شود.
 
«صفحه آبی مرگ» یک بخش ویژه در دنیای ویندوز است که به عنوان سیگنال بسیار واضح عمل می‌کند و مشکلی که در رایانه شخصی پیش می‌آید را نمایان می‌سازد. در طول سال‌ها مایکروسافت صفحه نمایش خود را با جزییات بیشتر به‌روز‌رسانی کرده تا مشخص شود دقیقا چه مشکلی برای ویندوز رخ داده و با این وجود، رنگ صفحه نمایش در هنگام خرابی ویندوز همیشه آبی بوده است.
 
شرکت مایکروسافت هرگز توضیح نداد که چرا رنگ صفحه خطا را از ابتدای امسال به مشکی تغییر داده است، اما همان‌طور که مرکز «آرس تکنیکا» اعلام کرده این کمپانی در پیش نمایش «ویندوز 11» برای کانال‌های «بتا» و «پیش نمایش انتشار» که به تازگی منتشر شد، به رنگ آبی بازگشته است.
 
نسخه Build 22000.346 برای ارتقا قابلیت‌های ویندوز 11 هم اکنون صفحه خرابی را با رنگ آبی نشان می‌دهد. در توضیحات مربوط به این به‌روزرسانی جدید آمده است: «زمانی که رایانه‌های شخصی کار نمی‌کنند یا خطای توقف مانند نسخه‌های قبلی ویندوز رخ می‌دهد، رنگ صفحه را به آبی تغییر داده‌ایم. اگر خوش شانس باشید، به ندرت می‌توانید این صفحه را ببینید».
 

URL: https://www.ictna.ir/id/130707/

Code: 130707