اوشن بعنوان شاسی بلند الکتریکی فیسکر سال آینده به بازار می آید

فیسکر، خودروساز نوپای آمریکایی اولین مدل خود به نام اوشن را در نمایشگاه لس‌آنجلس رونمایی کرد. قیمت پایه این شاسی‌بلند الکتریکی ۳۷ هزار و ۵۰۰ دلار است و از سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.
 
این دومین تلاش خودروساز آمریکایی برای ساخت یک ماشین الکتریکی است. هنریک فیسکر،‌ بنیانگذار این شرکت یک طراح خودروی آمریکایی-دانمارکی است که پیش از تاسیس شرکت خود، طراح ب‌ام‌و و آستون مارتین بود. او در سال ۲۰۰۸ با ساخت یک مدل لوکس از اولین کسانی بود که یک ماشین‌ الکتریکی به بازار عرضه کرد. اما شرکت او در سال ۲۰۱۲ ورشکست شد و یک قطعه‌ساز بزرگ چینی آنچه از کارخانه مانده بود را خرید و تنها حق استفاده از نام فیسکر برای او باقی ماند.
 
 
_121755580_interior_config_bzvlps-3x.jpg
 
 
او حالا با عرضه اوشن قصد دارد شانس خود را در بازار شاسی‌بلندهای الکتریکی امتحان کند. ارزان‌ترین مدل اوشن یک موتور الکتریکی دارد که با هر بار شارژ ۴۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند. لوکس‌ترین مدل اوشن ۷۰ هزار دلار است و به گفته کارخانه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعتش کمتر از چهار ثانیه است.
 
بخش‌هایی از اتاق ماشین با بطری‌‌های پلاستیکی، تی‌شرت و تور ماهیگیری بازیافتی ساخته شده است. همچنین روی سقف باتری خورشیدی گذاشته شده که به گفته کارخانه می‌تواند باتری‌ها را به اندازه حرکت بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر در سال شارژ کند.
 
اتاق ماشین ساده و شیک طراحی شده. نمایشگر بزرگ روی داشبورد در حالت عادی عمودی است اما هنگام توقف می‌توان آن را برای فیلم دیدن یا بازی کردن نود درجه چرخاند.
 
فیسکر اوشن توسط شرکت قطعه‌سازی و خودروسازی ماگنا در اتریش ساخته می‌شود. فیسکر در حال تولید مدل‌های بیشتری است که یکی از آنها را قرار است با همکاری شرکت فاکسکان، تولید‌کننده تلفن‌های آیفون، بسازد.

URL: https://www.ictna.ir/id/130722/

Code: 130722