بیست‌و‌یکمین دوره مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشگاه امیرکبیر برگزار شد

منبع: آی تی ایران
بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللی آنلاین برنامه نویسی (ICPC) در روز هفتم آبان ماه امسال با حضور تیم‌هایی از دانشگاه‌ها و مدارس کشور و در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی توسط انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر و با حمایت تیم منابع انسانی دیجی‌کالا برگزار شد. این مسابقه یکی از معتبرترین مسابقات دانشگاهی در حوزه برنامه‌نویسی و تفکر الگوریتمی است که هر ساله توسط انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر و در راستای آمادگی و انتخاب تیم‌های برتر برای حضور در مسابقات کشوری برگزار می‌شود.
 
در این مسابقات که به صورت مرحله‌ای برگزار شد، شرکت کنندگان در قالب تیم‌های سه نفره با هم به رقابت پرداختند و راه حل‌های خود را به سوالات طرح شده، به یکی از زبان‌های مجاز در مسابقه (C، C++، Java, Python) به سیستم داوری ارسال کرده و در نهایت تیم‌های شرکت کننده بر اساس تعداد پاسخ‌های درست، رتبه بندی شدند. این مسابقات با حضور تیم‌های مختلفی از ۳۱ دانشگاه و ۲۰ مدرسه برگزار شد.
 
در پایان مسابقات ACM ۲۰۲۱ به تیم‌های اول تا سوم دانش آموزی به ترتیب مبلغ سه، دو و یک میلیون تومان و تیم‌های اول تا سوم تیم‌های دانشجویی به ترتیب مبلغ شش، چهار و نیم و سه میلیون تومان به همراه لوح تقدیر اهدا شد.
 
لازم به ذکر است تیم‌های دانشجویی برنده در این مسابقه در ادامه در مسابقات «ICPC» دانشگاه شریف شرکت می‌کنند و برنده آن مسابقات نیز در ادامه در مسابقات جهانی شرکت خواهد کرد.
 
مسابقات ACM ۲۰۲۱ دانشگاه امیرکبیر با حمایت تیم منابع انسانی دیجی‌کالا برگزار شد.

URL: https://www.ictna.ir/id/130762/

Code: 130762