ابزار تازه توئیچ برای شناسایی کاربران متخلف

منبع: مهر
 
سایت بازی زنده توئیچ متعلق به آمازون ابزار تازه‌ای را به کار گرفته که شناسایی کاربرانی را ممکن می‌کند که تلاش می‌کنند به زور وارد کانال‌هایی شوند که از آنها حذف شده‌اند.
 
 به نقل از رویترز، ابزار یادشده که ابزار شناسایی کاربران مشکوک نام دارد، با مشخص کردن کاربران متخلف که به دلایل مختلف از کانال‌های گوناگون بازی حذف شده‌اند به مدیران و خالقان کانال‌ها امکان می‌دهد تا در مورد ورود یا عدم ورود این افراد تصمیم بگیرند.
 
توئیچ بارها به علت بی توجهی به ضرورت مسدود کردن دسترسی کاربران متخلف به کانال‌های بازی مورد انتقاد قرار گرفته بود. این سایت معمولاً توجهی به تخلفات کاربران خود که از آن به عنوان ابزاری برای نفرت پراکنی، دشنام دادن و آزار دیگر کاربران استفاده می‌کنند، نشان نمی‌دهد.
 
پلتفرم توئیچ که در میان کاربران بازی‌های ویدئویی محبوبیت دارد، این ابزار را بر مبنای بازخوردهای دریافتی کاربران راه اندازی کرده است. آنان خواستار ابداع روشی بهتر برای مقابله با مهاجمان و افراد متخلف بودند.
 
آلیسون هافمن، مدیر محصولات سلامت جامعه توئیچ در مصاحبه‌ای در این مورد گفت: این ابزار برای حل مشکل اصلی ما یعنی آزار و اذیت هدفمند طراحی شده است. ما از طریق صحبت با کاربران توئیچ در طول زمان شنیده بودیم که این یک مشکل دائمی برای آنها است.
 
ابزار یادشده مبتنی بر هوش مصنوعی است و طراحی آن چند ماه طول کشیده است. این ابزار قادر به شناسایی خودکار انواع مشخصی از رفتار متخلفانه کاربران است و به طور خودکار بر روی کانال‌های بازی فعال می‌شود. اما غیرفعال کردن و تغییر تنظیمات آن نیز ممکن است.

URL: https://www.ictna.ir/id/130937/

Code: 130937