ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذ در تامین امنیت اطلاعات کشور

منبع: ایسنا
یک شرکت دانش‌بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذ در تامین امنیت اطلاعات کشور شد.
 
 شمسایی، قائم مقام مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد فعالیت این شرکت گفت: شرکت ما به‌طور تخصصی در زمینه ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذ در راستای تامین امنیت اطلاعات کشور فعالیت می‌کند و همچنین خدماتی را در زمینه‌های اپلیکشن‌های تحت وب، موبایل اپلیکیشن‌ها، وب سرویس‌ها و نسخه‌های دسکتاپی، شبکه‌ای و زیرساختی به سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی ارائه می‌کند.
 
وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر خدمات سازمان‌ها در بستر اینترنت ارائه می‌شود و همچنین با شیوع بیماری کرونا، سازمان‌های دولتی دورکاری را ترجیح داده‌اند، لذا تامین امنیت اطلاعات اپلیکیشن‌ها از دغدغه‌های اصلی آن‌ها بوده است، لذا سعی می‌کنیم تا امنیت کاملی در حوزه اطلاعات در کشور برقرار شود.
 
قائم مقام مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد آزمون نفوذ در راستای تامین امنیت اطلاعات در کشور، اظهار کرد: این روش برای ارزیابی امنیتی سامانه و فرایند یک تحلیل فعال بر روی شبکه است تا نقطه ‌ضعف و نقص فنی مرتبط با آن‌ها تشخیص داده شود. 
 
وی افزود: ارزیابی امنیتی سامانه در این شرکت بر اساس استاندارهای لازم و با تکیه بر دانش و تجربه کارشناسان آزمون نفوذ، در حوزه‌های وب سرویس، میزکار، موبایل، شبکه و زیرساخت انجام می‌شود و این شرکت به جهت ارائه خدمات امنیتی شامل ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذ، دانش بنیانی شده است.
 
شمسایی در ادامه با بیان اینکه سازمان‌ها بعد از طراحی اپلیکیشن موبایلی یا وب سایت، این سامانه‌ها را به منظور برقراری امنیت به ما می‌سپارند، گفت: اگر شرکت‌ها اپلیکیشن موبایلی را بدون هیچ اطلاعاتی در اختیار شرکتی قرار دهند، ما این اپلیکیشن را در جعبه سیاه تست می‌کنیم و در صورتی که اطلاعات اپلیکیشن را در اختیار داشته باشیم، سطح آزمون نفوذ جهت تست انجام و آن را به سطح جعبه سفید تغییر می‌دهیم.
 
قائم مقام مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: طراحی اپلیکیشن‌ها در کشور توسط استارت‌آپ‌ها صورت می‌گیرد و این خدمت با بودجه و هزینه بسیار پایین ارائه می‌شود.
 
وی در مورد مزیت رقابتی خدمات این شرکت، بیان کرد: ما سعی کردیم در ارائه خدمات به جای واگرایی، عمقی‌گرا باشیم تا بتوانیم ابعاد مختلف امنیت را در شرکت مورد بررسی قرار داده و آن را گسترش دهیم. 
 
شمسایی در مورد اخذ مجوز جهت تامین امنیت اطلاعاتی در کشور، خاطرنشان کرد: ما مجوز ارائه خدمات خود را از سازمان فناوری اطلاعات اخذ و گواهی احراز صلاحیت خود در زمینه امنیت تولید و تبادل اطلاعات را نیز از شورای عالی انفورماتیک دریافت کرده‌ایم.
 
قائم مقام مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در ادامه در مورد خدمات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: ما از خدمات توانمندسازی صندوق نوآوری در بحث آموزش در راستای بروزرسانی دانش شرکت استفاده کردیم و همچنین در رویدادهای تجاری و صادراتی صندوق نیز شرکت داشتیم. 
 
به نقل از روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی،‌ وی در پایان اظهار امیدواری کرد که این شرکت بتواند خدمات خود را با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی به کشورهای مختلف صادر کند.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/131145/

Code: 131145