با تلکام ۲۰۲۱ / برنامه مخابرات برای واگذاری یک میلیون پورت دسترسی FTTx و vDSL

ICTna.ir - معاون تجاری شرکت مخابرات ایران از آمادگی این شرکت برای واگذاری و فروش یک میلیون پورت FTTx  و vDSL خبر داد.
 
 
 
 
 
 
11389356_559.jpg
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، داوود زارعیان در نشست خبری در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه تلکام افزود: واگذاری ۲۰ میلیون پورت اینترنت موضوع چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور است که تا پایان سال ۱۴۰۴ باید ۲۰ میلیون دسترسی ایجاد شود.
او اظهار داشت: براساس این چشم‌انداز تا پایان سال ۱۴۰۴ باید ۸۵ درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت پرسرعت بالای ۲۰ مگ دسترسی داشته باشند و این به تنهایی جزو وظایف شرکت مخابرات ایران نیست و وظیفه کل ارایه‌دهندگان خدمات اینترنت است.
زارعیان افزود: شرکت مخابرات ایران اعلام آمادگی کرد که می‌ةواند زیرساخت‌های ۲۰ میلیون پورت دسترسی را آماده کند و در بخش نهایی و دسترسی باید شرکت‌های دیگر هم فعالیت کنند. ضمن اینکه مخابرات آمادگی دارد امکانات خود را در اختیار ساییر شرکت‌ها به ویژه FCPها و Servcoها قرار دهد.
به گفته او، شرکت مخابرات ایران جدای از ابلاغیه نهادهای بالادستی برنامه توسعه اینترنت پرسرعت از طریق FTTH  و vDSL را دارد و یک میلیون دسترسی را آماده کردیم و برنامه فروش آن به مشتریان را دنبال می‌کنیم.
زارعیان با اشاره به برخورداری مخابرات از ۱۹۰ هزار مشترک FTTH ابراز امیدواری کرد مخابرات م همراه با برنامه وزارت ارتباطات در توسعه دسترسی‌ها کمک کند و باتوحه به اینکه مخابرات بازیگر اصلی این حوزه است، در این زمینه فعالیت خوبی داشته باشد.

URL: https://www.ictna.ir/id/131640/

Code: 131640