پیمانکار اپل کارخانه عظیم در چین می سازد

منبع: مهر
 
 
«لوکس شیر» یکی از تهیه کنندگان تجهیزات اپل مشغول ساخت یک کارخانه بزرگ تولید آیفون در چین است. این روند نشان دهنده تغییری بزرگ در انتقال خط تولید آیفون از تایوان به چین است.
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، این کارخانه جدید قابلیت های شرکت برای تولید آیفون را ارتقا می دهد تا بهتر بتواند با تهیه کنندگان دیگر اپل مانند فاکس کان و پگاترون رقابت کند.
 
طبق گزارش نشریه «نیکی آسیا» این تهیه کننده قصد دارد یک واحد عظیم با مساحت ۲۸۵ هزار متر مربع در شهر کانشان چین بسازد. علاوه بر آن شرکت نخستین مرحله از ساختمان جدیدی را تا نیمه سال آینده تکمیل می کند و تولید مدل های آیفون در آنجا احتمالا سال آینده انجام می شود.
 
لوکس شایر ۱.۷۳ میلیارد دلار برای این پروژه سرمایه گذاری کرده است. این شرکت با کمک واحد جدید می تواند حجم تولید آیفون را از ۶.۵ میلیون دستگاه به ۱۲ یا ۱۵ میلیون دستگاه تا پایان ۲۰۲۲ برساند. به طور دقیق تر کارخانه جدید به اندازه ۴۰ زمین فوتبال است.
 
خبر ساخت چنین کارخانه بزرگی احتمالا نشان دهنده تغییری بزرگ در انتقال خط تولید اپل از تایوان به چین است.
 
در اوایل سال جاری میلادی شرکت های چینی حدود ۳۳ درصد از پیمانکاران جدید اپل را تشکیل می دادند. در حال حاضر اپل برای تولید بخش اعظم آیفون های خود به شرکت های تایوانی مانند فاکس کان و پگاترون وابسته است.

URL: https://www.ictna.ir/id/131780/

Code: 131780