درخواست مقامات آمریکا از اپراتورهای موبایل برای تاخیر در عرضه 5G/ نگرانی‌ها از امنیت پروازها بیشتر شد

ICTna.ir – وزارت حمل و نقل و سازمان هوانوردی آمریکا از AT&T و ورایزون خواستند تا برنامه پنجم ژانویه خود برای عرضه سرویس‌های تجاری 5G را به دلیل نگرانی‌های امنیت پرواز به تاخیر بیاندازند.

5G Wireless.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آنها از جان استنکی، مدیرعامل AT&T و هانس وستبرگ، مدیرعامل ورایزون درخواست کردند برنامه خود را به مدت دو هفته به تاخیر بیاندازند تا بتوانند راه‌حل برای امنیت پروازها به واسطه توسعه 5G در باند C بیابند

صنعت هوانوردی و FAA پیش از این نگرانی‌های خود را درخصوص تداخل 5G با تجهیزات الکترونیکی حساس هواپیماها مانند ارتفاع‌سنج‌های رادیویی که می‌تواند پروازها را مختل کند، اعلام کرده بودند.

در نامه ارسالی به اپراتورها آمده است تا معرفی سرویس‌های تجاری باند C را برای مدت کوتاهی که بیش از دو هفته هم نخواهد بود، متوقف کنند.

ورایزون و AT&T اعلام کرده‌اند این نامه درخواست آنها را دریافت کرده و درحال بررسی آن هستند. در روز جمعه گدشته، هر دو اپراتور صنعت هوافضا را متهم کردند که به دنبال آن هستند استقرار طیف C-Band را گروگان نگه دارند تا صنعت موبایل موافقت کند هزینه‌های ارتقای ارتفاع‌سنج‌های منسوخ شده را پوشش دهد.

پیش از این شرکت‌های بوئینگ و ایرباس هم از جو بایدن، رییس جمهور آمریکا خواستند تا برنامه راه‌اندازی و عرضه سرویس‌های نسل پنجم تلفن همراه را به دلیل تهدیدات امنیتی هوانوردی به تعویق بیاندازند.

 


URL: https://www.ictna.ir/id/131942/

Code: 131942