راه‌اندازی تجاری شبکه 5G ورایزون و AT&T باز هم به تعویق افتاد

ICTna.ir – قرار بود فردا برابر با پنجم ژانویه سال ۲۰۲۲ دو اپرواتور ورایزون و AT&T با تاخیر دو هفته‌ای نسبت به عرضه تجاری خدمات شبکه 5G برای نخستین بار اقدام کنند، اما به دلیل رفع نشدن تداخلات فرکانسی این شبکه‌ها با ارتفاع‌سنج رادیویی هواپیماها در باند C، راه‌اندازی شبکه 5G آنها باز هم به تعویق افتاد.

5G C-band.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بن‌بستی که ورایزون، AT&T وFCC  را در مقابل سازمان هوانوردی و به طور کلی صنعت هوانوردی بر سر عرضه تجاری سرویس‌های 5G این دو اپراتور در باند C قرار داده بود، بالاخره به توافق اپراتورها با وزارت حمل و نقل آمریکا منجر شد.

اپراتورهای تلفن همراه آمریکا خبر دادند در توافق با وزارت حملو نقل این کشور مقرر شد راه‌اندازی سرویس‌‌های 5G باند C دو هفته دیگر به تعویق بیفتد.

این توافق به معنی لغو جشن برنامه‌ریزی شده ورایزون برای بهره‌برداری از باند C در ساعت یک بعدازظهر روز سه‌شنبه نیز محسوب می‌شود.

ورایزون اعلام کرده است: توافق کردیم تا به مدت دو هفته عرضه رسمی خدمات نسل پنجم تلفن همراه را به تاخیر بیاندازیم که عرضه ایمن شبکه 5G را در ماه ژانویه تضمین می‌کند و بهترین و قابل اعتمادترین شبکه در آمریکا خدمات خود را ارایه خواهد کرد.

AT&T نیز اعلام کرد: بنابر درخواست وزیر حمل و نقل آمریکا، ما به صورت داوطلبانه تاخیر دوباره دو هفته‌ای برای عرضه خدمات 5G خود در باند C را پذیرفتیم. البته به تعهد خود برای رعایت حریم منطقه حفاظت شده به مدت شش ماه نیز پایبند هستیم. ما می‌داتیم که امنیت و 5G می‌تواند به صورت همزمان برقرار شود و اطمینان داریم همکاری‌های بیشتر و ارزیابی‌های فنی به رفع نگرانی‌ها کمک بسزایی خواهد کرد.

جنی شیفر، قائم‌مقام سازمان هوانوردی آمریکا نیز در اطلاعیه گفت: امنیت یکی از اصلی‌ترین ماموریت‌های ما است و سرفصل همه تصمیم‌های ما قرار دارد.

او همچنین گفت: توافق صورت گرفته شامل حفظ حریم منطقه حفاظت شده مشابه آنچه کشورهای اروپایی پیاده‌سازی کردند، است و طی مدت شش ماه حریم ایمن ۵۰ فرودگاه آمریکا را حفظ خواهند کرد. باتوجه به اینکه استانداردها و محل‌های عملیاتی آمریکا منحصر به فرد است، معتقدیم چنین تصمیمی منجر به کاهش آسیب‌ها به عملیات هوایی خواهد شد.

صنعت هوانوردی و FAA پیش از این نگرانی‌های خود را درخصوص تداخل 5G با تجهیزات الکترونیکی حساس هواپیماها مانند ارتفاع‌سنج‌های رادیویی که می‌تواند پروازها را مختل کند، اعلام کرده بودند.

او افزود: از AT&T و ورایزون بسیار سپاسگزاریم که به صورت داوطلبانه پذیرفتند تا عرضه تجاری خدمات شبکه خود را برای دو هفته دیگر به تعویق بیاندازند و به رعایت حریم حفاظت شده هوایی نیز متعهد هستند.


URL: https://www.ictna.ir/id/132014/

Code: 132014