با CES2022 /الین‌ویر از یک مانیتور خمیده 34 اینچی QD-OLED رونمایی کرد

منبع: دیجیاتو
 
شرکت الین‌ویر (Alienware) از یک مانیتور جدید در نمایشگاه CES رونمایی کرده که در ماه مارس 2022 روانه بازار می‌شود. این مانیتور گیمینگ به پنل 34 اینچی کوانتوم دات OLED ساخت سامسونگ مجهز شده که کیفیت بالایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
 
این مانیتور QD-OLED از پنل خمیده بهره می‌برد و رنگ‌های جذابی تولید می‌کند. مدت زمان پاسخگویی این پنل بسیار سریع است که برای مانیتورهای گیمینگ و گیمرها اهمیت بالایی دارد. خمیدگی این مانیتور برابر 1800R است که خمیدگی کمتری نسبت به مانیتور گیمینگ سامسونگ Odyssey Neo G9 دارد.
 
مشخصات مانیتور گیمینگ OLED الین‌ویر
رزولوشن این مانیتور برابر 3440 در 1400 پیکسل است که از طریق دیسپلی‌پورت، از رفرش ریت 175 هرتز و توسط HMDI 2.0، از رفرش ریت 100 هرتز پشتیبانی می‌کند. این مانیتور در کامپیوترهایی که به کارت‌های گرافیک جدید انویدیا مجهز هستند، از فناوری G-Sync Ultimate انویدیا پشتیبانی می‌کند که با Adaptive Sync بازی‌ها را روان‌تر نمایش می‌دهد.
 
 
برخلاف جدیدترین تلویزیون‌های OLED ال جی، مانیتور QD-OLED الین‌ویر از پورت HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کند که البته چون رزولوشنی بالاتر از +QHD ندارد، چندان مهم نیست.
 
به گفته الین‌ویر، پنل OLED سامسونگ در این مانیتور از لایه پیکسل کوانتوم دات بهره می‌برد که یکپارچگی رنگ بهتری را در اختیار افراد قرار می‌دهد. در نهایت این مانیتور قادر به پشتیبانی 99.3 درصدی پوشش رنگی DCI-P3 و 149 درصدی گاموت رنگی sRGB است.
 
 
پایه این مانیتور امکان تنظیم آن در ارتفاع‌های مختلف را فراهم می‌کند و می‌توان از این محصول الین‌‌ویر در زوایای مختلف استفاده کرد. این مانیتور در اوایل 2022 وارد بازار می‌شود و اطلاعی از قیمتش نداریم، البته همانطور که می‌توان حدس زد قیمت بالایی خواهد داشت.

URL: https://www.ictna.ir/id/132060/

Code: 132060