ثبت سفارش آنلاین کتاب از سه هزار نقطه روستایی بر بستر شبکه ملی اطلاعات

 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد که طی دومین نمایشگاه مجازی کتاب، سه هزار نقطه روستایی از سراسر کشور با استفاده از زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات، نسبت به ثبت سفارش آنلاین کتاب اقدام کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، محمد خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در بازدید از ستاد مرکزی و مرکز پاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با همراهی محمدجواد موحد، معاون دولت الکترونیکی تأکید کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمادگی لازم به‌منظور ارائه امکانات و زیرساخت‌های لازم به موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران را دارد.
وی در خصوص چگونگی نقش‌آفرینی شبکه ملی اطلاعات در این رویداد فرهنگی گفت: شبکه ملی اطلاعات خدمات موردنیاز مردم را از طریق ایجاد زیرساخت‌های امن و مطمئن و با کمک خدمات مراکز داده که توسط بخش خصوصی ارائه می‌شود، در اختیار قرار داده است.
خوانساری افزود: متقاضیان خرید کتاب با استفاده از شبکه ملی اطلاعات، توانستند از سه هزار نقطه روستایی واقع در دورترین نقاط کشور نسبت به سفارش آنلاین کتاب موردنظر خود اقدام و فارغ از هر نقطه جغرافیایی به ناشران سراسر کشور دسترسی پیدا کنند.
وی گفت: موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و سایت نمایشگاه مجازی کتاب تهران با برگزاری دو دوره نمایشگاه به‌صورت مجازی، ضمن دسترسی به بانک اطلاعاتی مشتمل بر سلیقه‌های مردم و نوع علاقه‌مندی آن‌ها به خرید کتاب، قادر است به مسئولان فرهنگی کشور مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حتی شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین و اجرای سیاست‌گذاری‌های کلان فرهنگی کمک کند.
بر اساس این گزارش در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، بیش از یک‌میلیون و 135 هزار جلد کتاب به ارزش تقریبی 732 میلیارد و 822 هزار ریال به فروش رسید که البته این برآورد متعلق به ساعاتی پیش از اتمام نمایشگاه است و پیش‌بینی می‌شود مبلغ کل فروش کتاب، بالغ‌بر این میزان باشد. این در حالی است که در سال گذشته، مبلغ کل فروش کتاب به‌طور تقریبی 64 میلیارد تومان بوده است.
بنا به اطلاعات واصله از شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، تعداد کل سفارش‌ها در دومین دوره نمایشگاه، 198 هزار و 742 سفارش بوده است که از این میزان 137 هزار و 25 سفارش ارسال‌شده و 53 هزار و 269 سفارش نیز در انتظار ارسال است.

URL: https://www.ictna.ir/id/132868/

Code: 132868