مدل الکتریکی و تقویت شده بنز به دنبال رقابت با پورشه است

mercedes-amg-eqe-start.jpg
 
مرسدس-بنز مدلی تقویت‌شده از جدیدترین ماشین الکتریکی خود، EQE رونمایی کرد. این ماشین در زیرمجموعه خودروهای تقویت شده کارخانه به نام AMG ساخته شده و با قوی‌ترین مدل‌های تسلا و پورشه تایکان رقابت خواهد کرد.
 
ظاهر ماشین نسبت به مدل معمولی EQE کمی تغییر کرده است. جلوپنجره با خط‌های عمودی تزیین شده و سپرها و چرخ‌ها اسپرت‌تر شده است. در نبود موتور مشهور هشت سیلندر بنزینی AMG، بنز برای ماشین صدای جدیدی طراحی کرده تا به گفته کارخانه هیجان رانندگی یک ماشین اسپرت را در این خودروی الکتریکی شبیه‌سازی کند.
 
mercedes-amg-eqe-53.jpg
 
EQE‌های تقویت شده در دو مدل با قدرت‌های متفاوت عرضه می‌شود که هر دو یک موتور الکتریکی برای چرخ‌های عقب و یک موتور الکتریکی برای چرخ‌های جلو دارند. قدرت مدل قوی‌تر ۶۸۷ اسب بخار، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعتش ۳/۳ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۴۰ کیلومتر در ساعت است. قدرت مدل ضعیف‌تر ۴۷۶ اسب بخار، شتابش ۴.۲ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۱۰ کیلومتر در ساعت است.
 
بنز در مدل EQE از نسل جدیدی از باتری استفاده کرده که از مواد معدنی کمتری استفاده می‌کند و سرعت شارژش بیشتر است. به گفته کارخانه در ۱۵ دقیقه می‌توان باتری‌ها را به اندازه ۱۸۰ کیلومتر حرکت شارژ کرد.
 
EQE دومین مدل از سری جدید ماشین‌های الکتریکی بنز است. بنز سال گذشته مدل EQS را به بازار عرضه کرد که ظاهری شبیه به EQE دارد اما از آن بزرگ‌تر و لوکس‌تر است. مدل‌های شاسی‌بلندی از EQS و EQE هم به زودی رونمایی خواهد شد. مرسدس-بنز اعلام کرده که تا سال ۲۰۳۰ همه مدل‌هایش را الکتریکی خواهد کرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/133484/

Code: 133484