نمایندگان آمریکایی خواهان یکسان سازی شارژر موبایل ها شدند

منبع: مهر
اتحادیه اروپا به تازگی درباره قوانین جدیدی مبنی بر شارژر یکسان برای موبایل ها در این منطقه به توافق رسید ۳ سناتور آمریکایی نیز خواستار پشتیبانی از یک استاندارد جهانی برای موبایل ها شدند.
4174888.jpg
به گزارش یو اس ای تودی، ادوارد جی مارکی، الیزابت وارن و برنی ساندر سناتورهای دموکرات آمریکایی در نامه ای به جینا ریموندو وزیر بازرگانی این کشور خواهان ایجاد طرحی برای مقابله با عدم وجود یک شارژر جهانی شدند. به گفته آنها این روند علاوه بر ایجاد بار مالی بر مصرف کنندگان، زباله های الکترونیک بیشتری تولید می کند.
 
در بخشی از این نامه آمده است: ما نمی توانیم اجازه دهیم صنعت تولید کالاهای الکترونیکی فناوری های قدیمی شارژ را بر حفاظت از مشتریان و بهداشت محیط زیست ترجیح دهد.
 
سناتورها در نامه خود به طور دقیق اشاره نکردند چه استاندارد شارژ خاصی باید در طرح مورد نظر به کار رود.
 
به گفته قانونگذاران آمریکایی هزینه ای که مشتریان صرف شارژرهای مختلف برای محصولات مختلف می کنند و همچنین زباله تولید شده هنگام منسوخ شدن شارژرها دلایل اصلی برای ایجاد یک استاندارد جهانی است.
 
در روزهای گذشته اتحادیه اروپا به توافقی دست یافت که از پاییز ۲۰۲۴ میلادی اجرایی می شود و طبق آن مصرف کنندگان می توانند از یک نوع کابل یو اس بی سی برای شارژ دستگاه های الکترونیکی کوچک و متوسط استفاده کنند. به طور کلی این قانون شامل موبایل، تبلت، ایرباد، هدفون و بلندگوهای قابل حمل می شود.
 
در حال حاضر بسیاری از دستگاه ها با یو اس بی سی شارژ می شوند، اما آیفون، آی پد و ایرپاد همچنان با استفاده از اتصال دهنده مخصوص اپل( اتصال لایتنینگ) شارژ می شوند.

URL: https://www.ictna.ir/id/136848/

Code: 136848