نگرانی از امنیت اینستاگرام و تیک تاک/ درخواست عجیب از اپل و گوگل

منبع: همشهری آنلاین
امنیت داده‌ها در گذشته اخیر به یک نگرانی اصلی تبدیل شده است و تحقیقات جدید نشان می‌دهد که برنامه‌های کاربردی در فیسبوک، اینستاگرام و برنامه‌ آیفون تیک ‌تاک می‌توانند هر چیزی را که کاربر در مرورگرها تایپ می‌کند، ردیابی کنند.
به گزارش نیویورک پست، فلیکس کراوس، محقق و توسعه‌دهنده در این زمینه گفت که ردیابی داده‌های حساس مانند اطلاعات کارت اعتباری یا رمز عبور برای برنامه‌ها دشوار نخواهد بود.
 
هر پیوندی که در مرورگر درون برنامه‌ای باز شود در معرض نقض داده‌ها قرار می‌گیرد، زیرا برنامه‌ها می‌توانند اطلاعات تایپ‌شده توسط کاربر را ذخیره کنند. در نتیجه، هر دو برنامه تیک‌تاک و متا می‌توانند به‌راحتی اطلاعات کارت اعتباری، آدرس حمل و نقل و سایر جزئیات مرتبط را ذخیره کنند.
 
تیک تاک اخیرا به دلیل نگرانی‌های مربوط به نقض داده‌ها مورد انتقاد قرار گرفته و «برندن کار» کمیسر کمیسیون ارتباطات فدرال از اپل و گوگل خواسته است تا آن را از فروشگاه‌های برنامه حذف کنند.
 
او در نامه‌ای سرگشاده نوشت: «تیک تاک همه چیز را از تاریخچه جستجو و مرور گرفته تا الگوهای کلیک کردن و شناسه‌های بیومتریک، از جمله چهره‌نگاری و صدا، جمع‌آوری می‌کند.»
 
«کار» آن را ابزار نظارتی پیچیده‌ای که مقادیر زیادی از داده‌های شخصی و حساس را جمع‌آوری می‌کند، نامید و هشدار داد که این می‌تواند به تهدیدی جدی برای امنیت ملی تبدیل شود.
 
تیک تاک تمامی این موارد را تکذیب کرده است.

URL: https://www.ictna.ir/id/138501/

Code: 138501