هشدار اروپا به ادغام «اکتیویژن» در مایکروسافت

منبع: مهر
ناظر آنتی تراست اتحادیه اروپا احتمالا به مایکروسافت برای خرید شرکت «اکتیویژن بلیزارد» به قیمت ۶۹ میلیارد دلار هشدار می دهد.
به گزارش فاکس نیوز، به گفته منابع آگاه نگرانی های اتحادیه اروپا درباره این معامله در هفته های آینده به طور علنی بیان می شود.
 
اکتیویژن بلیزارد توسعه دهنده بازی رایانه ای مشهورCall of Duty است. بیانیه این کمیسیون ۱۱ آوریل ۲۰۲۳ میلادی را به عنوان مهلت اعلام اعتراضاتش اعلام کرده است.
 
سخنگوی مایکروسافت در این باره می گوید: ما همچنان به همکاری با کمیسیون اتحادیه اروپا برای برطرف کردن هرگونه نگرانی درخصوص بازار ادامه می دهیم. هدف ما ارائه بازی های بیشتر برای مردم است و این قرارداد هدف مذکور را ارتقا می دهد.
 
مایکروسافت که کنسول بازی ایکس باکس را نیز تولید می کند، تصمیم برای خرید اکتیویژن را در ژانویه ۲۰۲۲ میلادی اعلام کرد اما رگولاتورهای آنتی تراست در آمریکا و انگلیس سعی دارند فرایند ادغام را متوقف کنند.
 
مایکروسافت برای جلوگیری از نگرانی های به وجود آمده درباره مایکروسافت تعهد کرده طی یک توافقنامه ۱۰ ساله بازی Call of Duty را در سرویس نینتندو فراهم کند. این شرکت آماده است تا با شرکت سونی یعنی رقیب خود برای شرایطی یکسان مذاکره کند.

URL: https://www.ictna.ir/id/142411/

Code: 142411