توییتر از زمان ریاست ماسک ۸۰ درصد از کارکنان خود را از دست داد

منبع: تسنیم
داده‌های ثبت شده توییتر نشان می‌دهد که بیش از ۶۰۰۰ کارمند این شرکت آمریکایی یعنی حدود ۸۰ درصد از نیروی کار آن از زمانی که ایلان ماسک این شرکت را خرید، کار خود را رها کرده یا اخراج شده‌اند.
به گزارش راشاتودی، شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی روز جمعه با استناد به داده‌های ثبت شده توییتر گزارش داد که بیش از 6000 کارمند این شرکت آمریکایی یعنی حدود 80 درصد از نیروی کار آن از زمانی که ایلان ماسک این شرکت را خرید، کار خود را رها کرده یا اخراج شده‌اند.
 
بر اساس این اسناد، تعداد کارمندان تمام وقت توییتر از تقریباً 7500 نفری قبل از خرید این شرکت توسط ماسک به حدود 1300 کارمند فعال رسیده است.
 
کمتر از 550 نفر از کسانی که هنوز مشغول به کار هستند، مهندسان تمام وقت هستند. تعداد نیروهای بخش اعتماد و ایمنی که مسئول توصیه‌های مربوط به سیاست کسب وکار، طراحی و تغییرات محصول است، کاهش یافته و به کمتر از 20 شاغل تمام وقت رسیده است.
 
بنا بر این گزارش، حدود 1400 کارمند هنوز حقوق می گیرند اما دیگر انتظار نمی رود که مسئولیت های خود را در این شرکت انجام دهند. بسیاری از آنها زمانی استعفا دادند که ماسک از آنها خواست که به دیدگاه‌های جدید وی درباره توییتر متعهد شوند. دیدگاه‌هایی که شامل ساعات کاری طولانی‌تر و پایان برنامه دورکاری می‌شد.
 
ماسک در اواخر ماه اکتبر این شرکت فناوری را به دست گرفت و تقریباً بلافاصله شروع به اخراج کارکنان آن کرد و اعلام کرد که این کار برای جلوگیری از ضررهای مالی در این رسانه اجتماعی ضروری است.
 
با این حال، برنامه اولیه وی این بود که فقط 50 درصد از کارکنان را اخراج کند.
 
یکی از مهندسان سابق توییتر که خواست نامش فاش نشود، در گفتگو با شبکه سی‌ان‌بی‌سی گفت که از دست دادن کارکنان احتمالاً حفظ خدمات قابل اعتماد در حین ساخت ویژگی‌های جدید را برای این شرکت دشوارتر می‌کند.
 
وی گفت که عناصر ساخت نرم افزار این شرکت بسیار بزرگ و متنوع است و برای مهندسان باقیمانده سخت خواهد بود که بخش‌های مختلف توییتر را همچنان فعال نگه دارند، چرا که این کار به دانش پلتفرم‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف نیاز دارد.

URL: https://www.ictna.ir/id/142550/

Code: 142550