با MWC2023/ استراتژی GSMA برای استانداردهای API شبکه تشریح شد

ICTna.ir: با راه‌اندازی بخش دروازه باز نوآوری از سوی GSMA در کنگره جهانی تلفن همراه امسال پیش‌بینی می‌شود پلتفرم واجدی برای API شبکه‌ها در اختیار توسعه‌دهندگان قرار بگیرد.

CMOat the GSMA Lara Dewar.jpeg

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،‌ دروازه باز نوآوری قصد دارد به طیف وسیعی از APIهای شبکه جهانی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد. این ایده موجب ارایه یک نقطه ورود استاندارد و واحد به یک شبکه موبایل است و مانع ایجاد تجارب اجباری برای کاربران تلفن همراه خواهد دش.

لارا دوار، مدیر ارشد بازاریابی GSMA در این باره گفت:‌ GSMA از این فرصت استفاده کرده تا به شیوه‌ای یکپارچه با کل اکوسیستم کار کنیم. بنابراین، اگر به گذشته و زمانی که مذاکرات بر سر تبیین سرویس رومینگ را  آغاز کردیم، فکر کنید، می‌بیتید که تلفن‌های همراه توانستند خارج از مرزها مورد استفاده قرار بگیرند. اکنون نیز فرصت مشابهی برای ما ایجاد شده تا بگوییم چگونه می‌خواهیم در این چارچوب جدید که وب۳ است، کار کنیم و چگونه می‌توانیم همکاری‌های وسیعی را داشته باشیم تا مصرف‌کننده از فناوری کارآمدتر و با بهبود زندگی منتفع شود.

او درباره محرک اصلی راه‌اندازی بخش دروازه باز نوآوری توضیح داد: این فضا به چند دلیل بوجود آمده است. به رسمیت شناختن این موضوع که با گرد هم آمدن می‌توانیم APIها و موقعیت خود را در اکوسیستم جدید تبیین کنیم و فضای بازتری برای بازی همه بازیگران فراهم کنیم.

مدیر بازاریابی GSMA افزود: یک عضو هیات مدیره ما در تلفونیکا عمیقا در این زمینه سرمایه گذاری کرده است. اعضای دیگر هیات مدیره نیز درحال بررسی فضاهای جدید برای اولین بار هستند و سعی می‌کنند بفهمند چگونه اطمینان حاصل کنیم در فضایی که در حال تغییر و تحول است، بهتر با هم کار کنیم. و اینکه نحوه دسترسی مصرف کنندگان به چیزهایی که لازم دارند، چگونه باشد.

مدیر ارشد بازاریابی GSMA همچنین توضیح داد: این وظیفه ماست که استانداردهایی را به همان روشی که با رومینگ انجام دادیم، ایجاد کنیم. تمام هدف ما به ویژه در دنیایی بسیار گسسته از بسیاری جهات، این است که با تدوین استانداردها، موانع ورود افراد، مصرف‌کنندگان، توسعه‌دهندگان و غیره را حذف کنیم و همه بتوانند در این اکوسیستم بازی کنند.


URL: https://www.ictna.ir/id/143561/

Code: 143561