مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد؛ طرح اتصال پیام‌رسان‌های بومی تا پایان سال رونمایی می‌شود

منبع: ایسنا
رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور گفته است که طرح اتصال (اینترکانکشن) پیام رسان‌های بومی بنا بر وعده قبلی وزیر ارتباطات تا پایان سال رونمایی خواهد شد.
 
امیر محمدزاده لاجوردی در پاسخ به کاربران در یک پیام‌رسان بومی درباره زمان رونمایی از طرح اینترکانکشن پیام‌رسان‌های داخلی گفته است که این طرح طبق وعده وزیر محترم تا پایان سال رونمایی خواهد شد.
 
پیش از این وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود که قابلیت «اینترکانکشن» یعنی رد و بدل کردن پیام بین پلتفرم‌های داخلی تا پایان سال عملیاتی می شود.
 
عیسی زارع پور با اشاره به حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از پلتفرم‌های داخلی تاکید کرد: همه همت ما بر این اساس است که از پلتفرم‌های داخلی حمایت کنیم تا به بهترین شکل ممکن و کیفیت بتوانند پاسخگوی نیازهای مردم باشند.
 
وی با بیان اینکه پلتفرم های داخلی حتی باید با پلتفرم های خارجی رقابت کنند، ادامه داد: در حوزه های دیگر و طی سال‌های اخیر به غیر از حوزه پیام رسان های شبکه های اجتماعی، ما سکو و پلتفرم‌های بومی خود را داریم و مردم در این بخش سکوهای خارجی را نمی‌شناسند و این نشان می‌دهد که ظرفیت‌های خوبی در این بخش در داخل کشور وجود دارد.
 
زارع پور با بیان اینکه پیام رسان های داخلی اعم از روبیکا، بله، ایتا، سروش پلاس، روزانه پذیرای میلیون‌ها نفر از مردم هستند، تاکید کرد: این پلتفرم‌ها آماده پذیرایی از همه مردم هستند لذا ما تمام زیرساخت‌های لازم را برای این پیام رسان ها فراهم کرده‌ایم.
 
یکی از اقداماتی که به گفته وزیر ارتباطات در دست انجام است، به اصطلاح آماده سازی «اینترکانکشن» است. در قالب این رویه پیام‌رسان‌های داخلی می توانند بین خودشان پیام رد و بدل کنند.  در قالب این رویه کاربر می‌تواند به پیام رسان مورد دلخواه خود اجازه دهد که از سایر پیام رسان ها برایش پیام ارسال شود، بنابراین این مسئله در دست اقدام است و تا پایان سال انجام می شود.

URL: https://www.ictna.ir/id/143935/

Code: 143935