عرضه تجاری سرویس VoLTE کره از سپتامبر 2012

شرکت SKT که بزرگترين اپراتور شبکه موبايل در کره جنوبي از لحاظ تعداد مشترکان است، اعلام کرده است که قصد دارد عرضه خدمات تجاري VoLTE را از سپتامبر 2012 آغاز کند.

به گزارش طیف اين خدمات جديد که به نام HD Voice عرضه خواهد شد، جايگزين خدمات mVoIP انتقال صوت بر پايه اينترنت این شرکت است که در شبکه 3G فعلی عرضه مي‌شود. اين اپراتور کره­ای مدعي است که در خدمات جديد، کيفيت مکالمه صوتي ارتقاء مي‌يابد.
در واقع، مقامات اين شرکت ادعا کرده‌اند که کيفيت مکالمات صوتي VoLTE بسيار بالا است و قابل مقايسه با mVoIP نخواهد بود و همچنين، تجهيزات مرتبط با VoLTE نيز در هندست‌ها نصب شد‌ه‌اند.
در حالي که شرکت SKT پيش‌بيني مي‌کند اکثر کاربران 3G به شبکه و خدمات جديد ارتقاء يابند، تأکيد کرده است که همچنان از کاربراني که در شبکه قديمي باقي مي‌مانند نیز پشتيباني خواهد کرد.
به گزارش طیف، فاز اول عرضه VoLTE فقط در شهر سئول و شش شهر بزرگ ديگر عرضه خواهد شد و تا سال 2013 نيز 23مکان جديد تحت پوشش قرار مي‌گيرند. اگرچه قيمت خدمات تلفن اينترنتي VoLTE هنوز رسماً اعلام نشده است،  اما پيش‌بيني مي‌شود که شبيه به قيمت‌هاي خدمات mVoIP باشد.
شايان ذکر است که شرکت SKT اعلام کرده است که بر روي خدمات RCS نيز کار مي‌کند تا امکان استفاده همزمان مکالمات صوتي و تصويري، پيام کوتاه، chat و انتقال ديتا را برای مشتریانش فراهم آورد.
بر اساس اعلام یکی از مدیران ارشد شرکت SKT، این اپراتور در حدود 3.4ميليون مشترک (LTE) را تحت پوشش قرار می­دهد و پيش‌بيني شده است که هفت ميليون مشترک نيز تا پايان سال جاری جذب نمایند، به طوری که تا سال 2015 تعداد مشترکاني که در اين کشور از خدمات LTE اين شرکت استفاده می­کنند، به حدود 21ميليون نفر خواهد رسید.


​​