ترکسل مشترکین را مجبور به استفاده از 3G میکند

این روزها اپراتورهای موبایلی در سراسر دنیا مشکلات عدیده‌ای با یکدیگر دارند. اما در واقع با این بازار اشباع شده باید چه کاری انجام داد؟


به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، برخی شرکت‌ها در این فضا خرید شرکت‌های کوچک‌تر را مد نظر قرار می‌دهند و برخی دیگر رویه کاهش قیمت‌ها را دنبال می‌کنند. اما برای شرکت مخابراتی Turkcell که بزرگترین اوپراتور موبایلی ترکیه محسوب می‌شود، بزرگترین استراتژی پیش‌رو وادار کردن مشتریان برای انتقال سیستم مخابراتی خود از نسل دوم یا 2G به 3G است که طی آن می‌توان امکان برقراری تماس‌های صوتی و تصویری با کیفیت بالا را در اختیار داشت و در مقابل، درآمد بیشتر شرکت ارایه دهنده سرویس یاد شده را پیش‌بینی کرد."کورای اوزترکلر"(Koray Öztürkler) مدیر مرکز همکاری‌های Turkcell طی مصاحبه‌ای گفت: «کسب‌ درآمد به‌ازای هر دقیقه برای تلفن‌های همراه در حال کاهش است، زیرا رقبا به میزان قابل ملاحظه‌ای در حال کاهش قیمت سرویس‌های خود هستند. اما میانگین درآمد از کاربرانی که گوشی هوشمند در اختیار دارند 4 تا 5 برابر بیشتر است».


بر خلاف کاهش رشد اقتصادی در کشور ترکیه طی دو سال گذشته که به صورت مستقیم بر صنایع مختلف اثر گذاشته است، اوزترکلر توضیح داد که این کشور همچنان بازاری پردرآمد در صنعت مخابرات محسوب می‌شود.


شرکت مخابراتی Turkcell کاهش قیمت گوشی‌های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از نسل سوم خدمات تلفن‌همراه موسوم به 3G را فرصت مناسبی برای خود می‌داند تا از این طریق کاربران را ترغیب به استفاده از سرویس یاد شده کند و بتواند درآمد بیشتری به‌دست آورد.


این شرکت طی سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری‌های فراوانی در حوزه ساخت و تکمیل زیرساخت‌های مخابراتی خود در بخش 3G انجام داده است و در این خصوص "استیو وزنیاک"( Steve Wozniak) یکی از موسسان اپل گفته که سرعت رشد شبکه مخابراتی 3G شرکت Turkcell از سرعت رشد شبکه مخابراتی 4G کشور آمریکا بیشتر است.


​​