تلفن همراه

سران ICT جهان در دوبی گردهم آمدند

 

سران فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان در نشست Telecom World 2012 که توسط اتحادیه بین المللی مخابرات در دوبی برگزار شد، گردهم آمدند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در این نشست ۵ روزه به موضوعات داغ روز صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهان پرداخته شد.
حمدون توره دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات گفت: اجلاس Telecom World 2012 این اتحادیه نقش حیاتی در ایجاد آگاهی و هوشیاری نسبت به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در تمامی بخش های عمومی و خصوصی ایجاد می کند.
او معتقد است صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات فرصت ها و چالش های زیادی پیش رو دارد و محصولات و سرویس های جدیدی در انقلاب فناوری اطلاعات عرضه خواهند شد و فرصت های تجاری جدیدی نیز خلق خواهند شد.
جهان با سرعت غیرقابل باوری در تاریخ بشر درحال تغییر است و این تغییرات مرهون رشد انفجاری بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات است و به همین دلیل بازیگران این صنعت و ارایه دهندگان فناوری های جدید از ۱۴ تا ۱۸ اکتبر برای بررسی این تغییرات در دوبی گردهم آمدند.
رهبران و نوآوری، ارایه باند پهن، ارتباطات، برنامه های کاربردی هوشمند و طراحی آینده بخش های مهم این اجلاس ۵ روزه را تشکیل دادند.
در این اجلاس، اتحادیه بین المللی مخابرات و سازمان بهداشت جهانی تفاهم نامه همکاری با عنوان m-Health امضا کردند تا براساس آن از فناوری تلفن همراه به ویژه پیام کوتاه و برنامه های کاربردی برای کمک به بیماران دیابتی ها و سرطانی ها استفاده کنند.
ITU همچنین در این اجلاس دو طرح جدید برای توسعه پایدار با استفاده از فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی بر بستر باند پهن موبایل ارایه کرد. این دو طرح شامل m-Powering Development و مدل توسعه پایدار هوشمند است.
مشابه این اجلاس در پاییز سال ۲۰۱۳ در شهر بانگکوک تایلند برگزار خواهد شد.

​​