اپراتورها

اینترنت و شبکه

تجارت الکترونیک

تلفن همراه

فناوری اطلاعات

October 19, 2012
21:31 جمعه، 28ام مهرماه 1391
کد خبر: 51086

سران ICT جهان در دوبی گردهم آمدند

 

سران فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان در نشست Telecom World 2012 که توسط اتحادیه بین المللی مخابرات در دوبی برگزار شد، گردهم آمدند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در این نشست ۵ روزه به موضوعات داغ روز صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهان پرداخته شد.
حمدون توره دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات گفت: اجلاس Telecom World 2012 این اتحادیه نقش حیاتی در ایجاد آگاهی و هوشیاری نسبت به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در تمامی بخش های عمومی و خصوصی ایجاد می کند.
او معتقد است صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات فرصت ها و چالش های زیادی پیش رو دارد و محصولات و سرویس های جدیدی در انقلاب فناوری اطلاعات عرضه خواهند شد و فرصت های تجاری جدیدی نیز خلق خواهند شد.
جهان با سرعت غیرقابل باوری در تاریخ بشر درحال تغییر است و این تغییرات مرهون رشد انفجاری بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات است و به همین دلیل بازیگران این صنعت و ارایه دهندگان فناوری های جدید از ۱۴ تا ۱۸ اکتبر برای بررسی این تغییرات در دوبی گردهم آمدند.
رهبران و نوآوری، ارایه باند پهن، ارتباطات، برنامه های کاربردی هوشمند و طراحی آینده بخش های مهم این اجلاس ۵ روزه را تشکیل دادند.
در این اجلاس، اتحادیه بین المللی مخابرات و سازمان بهداشت جهانی تفاهم نامه همکاری با عنوان m-Health امضا کردند تا براساس آن از فناوری تلفن همراه به ویژه پیام کوتاه و برنامه های کاربردی برای کمک به بیماران دیابتی ها و سرطانی ها استفاده کنند.
ITU همچنین در این اجلاس دو طرح جدید برای توسعه پایدار با استفاده از فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی بر بستر باند پهن موبایل ارایه کرد. این دو طرح شامل m-Powering Development و مدل توسعه پایدار هوشمند است.
مشابه این اجلاس در پاییز سال ۲۰۱۳ در شهر بانگکوک تایلند برگزار خواهد شد.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.