تلفن همراه

موبایل‌ها برای اتصال به اینترنت از رایانه‌های شخصی پیشی می‌گیرند

مرکز تحقیقاتی IDC در یک مطالعه جدید به این نتیجه رسید که کاربران این روزها ترجیه می‌دهند به جای استفاده از رایانه شخصی، با دستگاه‌های الکترونیکی خود وارد اینترنت شوند و به عبارت دیگر ابزارهای الکترونیکی همراه را به عنوان پیش‌فرض اصلی برای ورود به دنیای مجازی می‌دانند.

 
به گزارش گروه اخبار خارحی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،در ایالت متحده آمریکا دستگاه‌های الکترونیکی همراه از جمله گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی برای اتصال به اینترنت نسبت به رایانه‌های شخصی ارجح هستند کشورهای اروپای غربی و ژاپن نیز این روند را دنبال می‌کنند. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده در سال 2012 میلادی 240 میلیون آمریکایی از طریق رایانه شخصی وارد اینترنت شده‌اند که این رقم برای سال 2016 میلادی به 225 میلیون نفر می‌رسد. در همین دوره زمانی تعداد کاربران موبایلی افزایش خواهد یافت و از 174 میلیون نفر در سال 2012 به 265 میلیون نفر در سال 2016 خواهد رسید.
 
در سال 2015 میلادی برای نخستین بار تعداد آمریکایی‌هایی که از طریق دستگا‌ه‌های الکترونیکی همراه وارد دنیای مجازی می‌شوند نسبت به کاربران آنلاین مبتنی بر رایانه‌های شخصی بیشتر خواهد شد.
 
این مرکز تحقیقاتی پیش‌بینی کرده است که در طول دوره زمانی 4 ساله مذکور میزان مراجعه به شبکه های اجتماعی از جمله فیس‌بوک از طریق رایانه‌های شخصی از 66 درصد در سال 2012 به 52 درصد در سال 2016 خواهد رسید. در این جریان ارزش بازار جهانی تبلیغات موبایلی نیز از 6 میلیارد دلار در سال 2011 به 8/28 میلیارد دلار در سال 2016 میلادی خواهد رسید.

​​