تلفن همراه

کاهش 2 درصدی عرضه جهانی تلفن‌همراه در فصل سوم 2012

 

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز ABI Research، در فصل سوم سال 2012 میلادی میزان صادرات جهانی تلفن‌های همراه با کاهش 9/1 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 3/387 میلیون دستگاه رسید.
 
به گزارش گروه اخبار خارحی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،در این دوره زمانی عرضه گوشی‌های هوشمند نسبت به سه ماهه سوم سال قبل رشد سالانه 8/32 درصدی داشت تا با این روند 5/155 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به دست کاربران برسد.
 
در فصل سوم امسال سامسونگ توانست سِمت خود را به عنوان تولیدکننده تلفن‌همراه و بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در جهان حفظ کند. سامسونگ در این مدت موفق شد نسبت به اپل به عنوان بزرگترین رقیب خود که در رتبه دومین تولیدکنندگان برتر گوشی‌های هوشمند قرار دارد دو برابر بیشتر گوشی هوشمند وارد بازار جهانی کند.
 
"مایکل مورگان"(Michael Morgan) مدیر تحقیقات مرکز ABI گفت: «سامسونگ با سرعت بالا در حال حرکت به سمت جلو است و در مقابل اپل با گوشی هوشمند جدید خود در حال جبران محبوبیت از دست رفته است».
 
شرکت اپل اگر بخواهد مانند سال 2011 میلادی رشد 96 درصدی را در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند ببیند، باید در فصل پایانی سال جاری میلادی 94 میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار جهانی کند.
 
در فصل سوم سال جاری میلادی میزان صادرات گوشی‌های هوشمند ساخت نوکیا که زمانی عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند جهان را در اختیار داشت 38 درصد نسبت به فصل دوم امسال کاهش یافت و به رقم 3/6 میلیون دستگاه رسید. این روند به دلیل آن بود که سری کنونی گوشی‌های Lumia نوکیا هنوز نمی‌توانند به سیستم‌عامل ویندوز فون 8 ارتقا یابند.

​​